Запасайтеся заздалегідь: Які продукти подорожчають у вересні

Експерти прогнозують нове подорожчання продуктів. Ціна на овочі та фрукти буде залежати від врожаю, але є деякі продукти, на які цінники точно перепишуть. Чим варто запасатися вже тепер, щоб заощадити, Патріоти України пропонують вам дізнатися із наступного матеріалу.

Рекордсмени цього літа – цукор і соняшникова олія. Посмажити млинці стане на 90% дорожче, ніж минулого року. Захмарні ціни на олію – а це 70 гривень за літр. Експерти це пояснюють попитом на соняшник у світі.

"Якщо олія піднялася на західних ринках – в Туреччині, на наших ринках Євросоюзу і в інших регіонах – то підприємцям, які виробляють олію, невигідно її продавати за нижчими цінами на внутрішньому ринку, ніж вони можуть продати на експорт. Тобто головна причина – це зовнішнє подорожчання", – пояснює економіст Євген Невмержицький.

Не інакше як "білим золотом" тепер варто називати цукор. Найбільше ціна виросла в останні тижні, коли почався сезон консервацій. Ну і цим, звісно, на думку експертів, скористалися виробники.

З вересня продукти знову зростуть у ціні. І якщо на цукор і олію ціна не зміниться, на 20% можуть подорожчати м'ясо, молоко і яйця. Ціна на овочі та фрукти буде залежати від нових врожаїв і погоди.

Як зізнаються українці, є і своя економія – не дивлячись на ціни, їсти менше не стали, зате шукають знижки і акційні пропозиції. Холодна весна, погодні умови, транспортні витрати і подорожчання продовольства в усьому світі – так економісти пояснюють ситуацію з продуктами в Україні.

Джерело: Сегодня

У Вінниці російські «Шахеди» повністю знищили завод GreenCool, збитки сягають €60 000 000. "Ми все відновимо... Все буде Україна", - запевняє власник UBC Group (відео)

четвер, 24 липень 2025, 9:01

Вінницький завод UBC Group Ігоря Гуменного, одному зі світових лідерів у галузі холодильної техніки, 16 липня було повністю знищено двома "Шахедами". Ця атака стала четвертим російським ударом по бізнесу Гуменного з початку повномасштабної війни, перед...

Готові платити понад 40 тис. грн, але працювати нікому: Стало відомо, за ким активно полюють на ринку праці

четвер, 24 липень 2025, 6:25

В Україні не вистачає близько 40 тис. водіїв вантажівок, що призводить до простою третьої частини транспортного парку. Роботодавці готові платити від 38 до 42,5 тисяч гривень, але без покращення умов праці проблема лише поглиблюватиметься. Про це розпо...