На вітчизняному ринку праці відзначають підвищений попит на деяких фахівців. Особливо зараз потрібні продавці, автослюсарі та баристи. Причому на деяких вакансіях обіцяють цілком пристойну зарплатню – до 30 тисяч гривень, передають Патріоти України.
Про свіжі тенденції на ринку праці в Україні розповіла одному з українських видань керівник відділу роботи з партнерами Jooble Олена Кірільєвніна.
Ці спеціальності були потрібні на вітчизняному ринку праці і раніше, каже Олена Кірільєвніна. Проте останнім часом запитів на них побільшало. При цьому перша десятка найбільш популярних спеціальностей виглядає майже незмінною. Вони можуть лише змінювати позиції, проте запити роботодавців залишаються незмінними.
Що втішно: роботодавці змушені піднімати зарплати, інакше охочих попрацювати може і не знайтись. Адже поряд – Європа, яка пропонує за ту саму роботу набагато привабливішу зарплату.Втім, і в Україні за ту саму працю платять неоднаково. Так, у столиці пропозиції по зарплаті виглядають набагато привабливішими, ніж у регіонах та невеликих містах.
"Зберігається тенденція, що рівень зарплат у столиці та містах-мільйонниках все ще суттєво відрізняється від регіонів, що стимулює вимушену міграцію людей у великі міста", - зазначила Олена Кирильєвніна.
Звичайно, ці зарплати, мабуть, більше відповідають столиці, ніж провінційним містам. На периферії поки що платять набагато менше.
Середня зарплата, яку пропонують в Україні на кадрових порталах, нині дорівнює 16,4 тисяч гривень. При цьому в Києві середня ціна вакансії дещо вища – 17,5 тисяч гривень. А от, наприклад, у Запоріжжі працівникам у середньому пропонують лише 12 тисяч.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...