Зарплати військових загалом стали нижчими. У тилових військовослужбовців забрали додаткову щомісячну винагороду. Натомість їм підвищили обов'язкові виплати. Водночас, "бойові" 100 тисяч для бійців на передовій залишили. Чи повернуть усім військовим колишні заробітки, невідомо, але ЗСУ мають виділити додаткове фінансування. До 1 лютого заробітки військових були вищими, передають Патріоти України.
До 1 лютого усі військові, крім основної зарплати, отримували додаткову грошову винагороду. Для тих, хто не брав участі у бойових діях, ця щомісячна винагорода становила 30 тисяч гривен. А тим, хто безпосередньо виконував бойові завдання на лінії зіткнення, виплачували по 100 тисяч гривень на місяць – пропорційно кількості днів, проведених на передовій.
Тобто, якщо боєць упродовж одного місяця перебував 10 днів "на нулі", то йому за ці 10 днів виплачували 33 тисячі. А за решту 20 днів він отримував доплату в розмірі 20 тисяч.
Тепер 30 тисяч додаткової винагороди тиловики не отримуватимуть. Вони матимуть лише "голу" зарплату. Але її, тобто обов'язкову зарплату, з 1 березня підвищили. Так, якщо раніше найменша ставка у ВСУ становила 13 тисяч гривень, то тепер військовим, що несуть службу у ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужбі, платитимуть щонайменше 20 100 грн на місяць. А в ДСНС і Нацполіції найменша зарплата становитиме 17 тисяч гривень.
Таким чином, на "голій зарплаті" залишаються такі категорії військових:
Водночас, додаткова винагорода для бійців на лінії зіткнення залишається такою як була – 100 тисяч гривен на місяць.
А от по 30 тисяч премії будуть виплачувати лише тим, хто виконує бойові завдання за відповідними розпорядження командування. Вони не знаходяться безпосередньо на лінії зіткнення, але також причетні до виконання бойових завдань. Перелік цих завдань і тих категорій військовослужбовців, які їх виконують, не афішується.
Крім того, Міноборони запровадило ще один вид грошової винагороди – розміром у 50 тисяч гривень. Така винагорода передбачена для тих, хто виконує бойове завдання у складі військового органу управління. Чи варті ці бойові завдання такої винагороди, вирішуватимуть Генштаб та головнокомандувач ЗСУ.
Водночас, як визнають у Міноборони, загалом військові втратять частину виплат. Але військові чиновники вважають такий відхід від зрівнялівки зарплат справедливим. Не може військовослужбовець, який знаходиться в глибокому тилу і, ймовірно, ніколи "пороху не нюхав", отримувати ті самі гроші, що і воїн, який щомиті ризикує життям.
Щоправда, в Раді нещодавно зареєстрований законопроект №9071, яким передбачено відновлення додаткової винагороди в розмірі 30 тисяч гривень усім військовослужбовцям. Причому, в пояснювальній записці до законопроекту зауважують, що для цього не знадобляться зайві видатки з бюджету. Мовляв, виплати військовим пропонують підвищити за рахунок обмеження зарплат деяких бюджетників.
Однак тепер з'явилася ще одна можливість для підвищення зарплат військовим. Уряд підтримав законопроект щодо збільшення бюджетних видатків на 2023 рік на більш ніж пів трильйона гривень (537,2 млрд). Причому 518 млрд із цієї суми (а це навіть за курсом долара у 40 гривень становитиме близько 13 мільярдів доларів) спрямують на потреби армії.
За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, уряд знайшов такі додаткові фінансові можливості завдяки підтримці міжнародних партнерів.
"У проекті закону пропонуємо додаткові кошти спрямувати на виплати військовим, закупівлю військової та спеціальної техніки, обладнання тощо", - уточнив Шмигаль.
Чи означає це, що тепер усім військовим повернуть колишні доплати, наразі невідомо. Втім, це може означати й інше: перед вирішальним наступом української армії чисельність ЗСУ різко збільшать за рахунок мобілізованих новобранців. А отже, на зарплати для більшої кількості військових знадобиться більше грошей
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...