Збанкрутують через війну і блекаут: Стало відомо, скільки банків в Україні не впораються з кризою

Багато українських банків можуть сильно постраждати через економічну кризу, спричинену війною. Стало відомо, скільки фінансових установ ризикують збанкрутувати через бойові дії та блекаут, передають Патріоти України.

Виявляється, на межі руйнування 20 із 68 банків. Справа в тому, що обслуговування клієнтів в умовах відключення електроенергії обмежене. До того ж воно призводить до зростання обсягу непрацюючих кредитів, оскільки бізнес-клієнти змушені також скоротити роботу або зовсім її припинити. В результаті компанії затримуватимуть виплати за кредитами. Зростання проблемної заборгованості вплине на доходи банків та їх потребу у капіталі.

Асоційований експерт CASE Україна Євген Дубогриз зазначив, що банки мають ризики бізнес-моделі та ліквідності – вони побоюються відсутності грошей для розрахунків із вкладниками. Є високий ризик того, що установи не зароблятимуть стільки, щоб покрити операційні витрати.

У системі достатній рівень ліквідності у системі, але економісти відзначили слабкі банки, які в майбутньому можуть бути визнані неплатоспроможними та виведені НБУ з ринку. Це можуть бути банки з низькою операційною ефективністю.

"Ті, які мають CIR (Cost to Income Ratio - співвідношення операційних витрат до операційних доходів) за підсумками 9 місяців більше 75%. Таких аж 20 із 68. Навряд чи вони всі під загрозою виведення з ринку. Але точно з підвищеним ризиком", – пояснив Дубогриз.

Очікується, що у першій половині 2023 року будуть нові банкрутства. Глава Юнекс Банку Іван Світек повідомив, що з українського ринку можуть вивести до 20 банків.

"Якщо ми хочемо швидко вийти на стабільний економічний розвиток після перемоги у війні, нам конче необхідно зберегти банківську систему. Цілком можливо, що в результаті з ринку підуть до 20 фінустанов, але допустити великих втрат не можна", - цитує Світека "Фокус".

Багатьом українцям перерахують розмір виплат за субсидіями: Для кого суми зміняться

неділя, 29 січень 2023, 10:22

Українцям зазвичай перераховують розмір житлових субсидій при переході з опалювального сезону в неопалювальний та назад. Проте, деяким споживачам комунальних послуг перерахують субсидії ще до закінчення опалювального сезону. І для них розмір виплат мож...

В уряді готують українцям нові тарифи на комуналку: Стало відомо, коли чекати змін

неділя, 29 січень 2023, 9:56

В Україні будуть нові тарифи на комуналку. Причому не лише для підприємців, але й для побутового сектору, якому зазвичай вартість комунальних послуг підвищують в останню чергу, передають Патріоти України. Очевидно, на підвищення вартості комунальних по...