Збільшення цін на бензин в Україні: Шмигаль озвучив причину повернення податку на пальне

В Україні після повернення оподаткування реалізації пального АЗС вже підняли вартість бензину від 2 до 5 грн/л. Справа в тому, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) наполіг на поверненні оподаткування пального на довоєнному рівні, передають Патріоти України.

Це було однією з вимог МВФ для стабілізації державного бюджету України. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у етері телемарафону "Єдині новини".

"Партнери ставлять певні вимоги – є 19 вимог меморандуму з Міжнародним валютним фондом. Ще з минулого року йшлося про поступове повернення податків, щоб Україна мала спроможність утримувати свої Збройні сили самостійно та у належному обсязі протягом війни", – сказав глава Кабміну.

Шмигаль підкреслив, що весь держбюджет мирного часу складав 1,3 трлн грн, але наразі лише на армію витрачається 1,8 трлн грн. Він наголосив, що "це не настільки страшно, адже зростання становитиме лише до 5 гривень за літр".

Слід зазначити, що не тільки вимога МВФ є причиною повернення оподаткування на пальне. Уже майже півтора року йде війна, і держбюджет потребує додаткових витрат. Тому й треба сплачувати податки хоча б за довоєнними умовами.

Річ у тому, що Україна не має права витрачати на військові видатки гроші з макрофінансової допомоги партнерів. Тому для фінансування армії вкрай необхідно підвищувати доходи власного бюджету.

Торгівля рублем подвоїлась: Стало відомо, як Казахстан допомагає Кремлю обходити санкції

четвер, 26 вересень 2024, 23:40

Через санкції США проти Росії значно зросли обсяги торгівлі юанем і рублем у Казахстані, оскільки російські банки використовують казахські фінансові ринки для валютних операцій з Китаєм. Обсяги торгівлі юанем і рублем подвоїлися, а Казахстан стає важли...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...