Жертвою може стати кожен! На OLX активізувалися шахраї - як працює схема обману

На платформі онлайн-оголошень OLX шахраї обманюють українців і крадуть у них гроші. Жертвою може стати не тільки покупець, як це часто й буває, але і продавець. Аферисти надсилають липове посилання для підтвердження операції, а після введення даних картки з рахунку українців крадуть кошти, передають Патріоти України.

За допомогою такої афери шахраї вкрали у журналіста Олександра Чеканова 4 тис. грн, написав він у своєму Facebook. Щоб уникнути подібної ситуації, слід звертати увагу на домени посилань, які вам надсилають.

"Я перейшов за посиланням і ввів дані картки (так-так, у тому числі CVV). Спочатку віртуальну. Там на рахунку була одна копійка, тому вона не пройшла (це мені вже потім у банку пояснили). Ввівши дані картки, на яких були гроші, я спочатку зіткнувся з труднощами верифікації. Мені не приходило SMS. Але це і не потрібно було. Спочатку списалися 150 гривень за якісь розваги, а потім пішло – по 999 в чотири заходи", – написав журналіст.

У коментарях до публікації українці розповіли, що такі випадки дуже часто трапляються. Тут найголовніше – перевірити домен. Якщо сторінка фейкова, це буде помітно з посилання.

"Я з такою самою ситуацією зіткнулася двічі за тиждень. Перші надіслали посилання з лівим доменом, я, звичайно ж, нічого не вводила і відправила їх подалі. А в другому випадку маразм зашкалював: вони зібралися стінку 3*2 метри пересилати "Новою поштою". А забрати її в мене мав кур'єр, це додуматися до такого маразму треба було ще! Ось таке посилання прислали, а коли я запитала, що це, відповіли "яка різниця", – написала журналістка Ганна Якубець.

До речі, на OLX уже відреагували. Представник компанії зазначив, що залежно від пристрою OLX має домен olx.ua, m.olx.ua або name.olx.ua.

Також фахівець пояснив, що посилання завжди можна перевірити в Центрі Підтримки OLX. Крім цього, був запущений освітній сайт з безпеки Онлайн[за]хист.

Раніше в Україні шахраї почали підробляти сайти. Так, аферисти створили липовий OLX. Під час реєстрації на такому сайті в користувача можуть знятися кошти.

"Виклав оголошення, що продаю чоловічий одяг, тому що помилився з розміром. Відразу отримав повідомлення, що є покупець, який оформив покупку і надіслав лінк, щоб я ввів свої персональні дані", – написав журналіст В'ячеслав Буткалюк.

За його словами, викликало занепокоєння те, що, крім номера картки і прізвища, потрібно прописати всі цифри з картки і навіть повідомити про залишок. "Подзвонив в OLX і підтвердив, що це шахраї", – додав він.

Таки "зрада"? Німеччина відмовилася розглядати питання відключення Росії від SWIFT, - ЗМІ

понеділок, 24 січень 2022, 13:40

Німеччина в рамках обговорення нових санкцій проти РФ зняла з розгляду питання про її відключення від SWIFT. При цьому, було акцентовано увагу на енергетичну сферу, зазначають Патріоти України з посиланням на Euractiv. За інформацією видання, відповід...

За українських заробітчан будуть боротися! Польща ризикує програти іншій країні, але постраждає Україна, - експерт

понеділок, 24 січень 2022, 7:50

Польща може втратити лідерство за кількістю залучених на роботу українських заробітчан. Велика Британія через вихід із ЄС втратила частину працівників із сусідніх європейських країн і тепер готова забирати українців цілими сім'ями. Тоді як розвинені кр...