Жертвою може стати кожен! На OLX активізувалися шахраї - як працює схема обману

На платформі онлайн-оголошень OLX шахраї обманюють українців і крадуть у них гроші. Жертвою може стати не тільки покупець, як це часто й буває, але і продавець. Аферисти надсилають липове посилання для підтвердження операції, а після введення даних картки з рахунку українців крадуть кошти, передають Патріоти України.

За допомогою такої афери шахраї вкрали у журналіста Олександра Чеканова 4 тис. грн, написав він у своєму Facebook. Щоб уникнути подібної ситуації, слід звертати увагу на домени посилань, які вам надсилають.

"Я перейшов за посиланням і ввів дані картки (так-так, у тому числі CVV). Спочатку віртуальну. Там на рахунку була одна копійка, тому вона не пройшла (це мені вже потім у банку пояснили). Ввівши дані картки, на яких були гроші, я спочатку зіткнувся з труднощами верифікації. Мені не приходило SMS. Але це і не потрібно було. Спочатку списалися 150 гривень за якісь розваги, а потім пішло – по 999 в чотири заходи", – написав журналіст.

У коментарях до публікації українці розповіли, що такі випадки дуже часто трапляються. Тут найголовніше – перевірити домен. Якщо сторінка фейкова, це буде помітно з посилання.

"Я з такою самою ситуацією зіткнулася двічі за тиждень. Перші надіслали посилання з лівим доменом, я, звичайно ж, нічого не вводила і відправила їх подалі. А в другому випадку маразм зашкалював: вони зібралися стінку 3*2 метри пересилати "Новою поштою". А забрати її в мене мав кур'єр, це додуматися до такого маразму треба було ще! Ось таке посилання прислали, а коли я запитала, що це, відповіли "яка різниця", – написала журналістка Ганна Якубець.

До речі, на OLX уже відреагували. Представник компанії зазначив, що залежно від пристрою OLX має домен olx.ua, m.olx.ua або name.olx.ua.

Також фахівець пояснив, що посилання завжди можна перевірити в Центрі Підтримки OLX. Крім цього, був запущений освітній сайт з безпеки Онлайн[за]хист.

Раніше в Україні шахраї почали підробляти сайти. Так, аферисти створили липовий OLX. Під час реєстрації на такому сайті в користувача можуть знятися кошти.

"Виклав оголошення, що продаю чоловічий одяг, тому що помилився з розміром. Відразу отримав повідомлення, що є покупець, який оформив покупку і надіслав лінк, щоб я ввів свої персональні дані", – написав журналіст В'ячеслав Буткалюк.

За його словами, викликало занепокоєння те, що, крім номера картки і прізвища, потрібно прописати всі цифри з картки і навіть повідомити про залишок. "Подзвонив в OLX і підтвердив, що це шахраї", – додав він.

Шалено злетить? Яким буде курс долара наприкінці 2024 року - прогноз експертів

вівторок, 23 квітень 2024, 18:44

За прогнозами експертів, середнє значення курсу у 2024 році становитиме 40,33 грн/долар. Наприкінці року курс зросте до 41,67 грн/долар, передають Патріоти України з посиланням на консенсус-прогноз за квітень 2024 року експертів та чиновників, оприлюдн...

"Поставки зброї можуть лише затягнути війну": Сіярто розкритикував допомогу Україні й заступився за Росію

вівторок, 23 квітень 2024, 14:49

Ситуація на полі бою стала критичною для України, вона перебуває "у дедалі більш невигідному становищі". Водночас Брюссель реагує на це новими постачаннями зброї, що "не наближає нас до миру", а навпаки – "готує до світової війни", передають Патріоти ...