В Україні розглядають можливість збільшення тарифів на електроенергію до 2,4-2,8 грн за кВт*година. Але при тому збережуть льготу ціну в 1,44 грн за кВт*година при споживанні до 250 кВт*година в місяць. Про це заявив голова Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський, передають Патріоти України.
Так, один із базових варіантів, за його словами, – встановлення тарифів на рівні від 2 гривень 40–80 копійок за кіловат-годину за умови збереження тарифу 1,44 грн/кВт-год, що наразі діє для місячного споживання до 250 кВт-год.
"Це така ситуація. У ній головне забезпечити дієву програму захисту незахищених верств населення", – сказав Ущаповський, додавши, що не йдеться про підвищення тарифів для населення до ринкового рівня, який зараз становить приблизно 6,2 грн/кВт-год.
За чинними нормами, дія тарифів для населення на рівні 1,44 грн/кВт-год і 1,68 грн/кВт-год (у разі споживання від 250 кВт-год на місяць) закінчується з 1 травня.
У середньому українська родина, згідно з останніми даними НКРЕКП, споживає близько 165 кВт*година струму на місяць. З актуальним тарифом це 237,6 грн на місяць. А після можливого подорожчання щомісячна платіжка за електроенергію збільшиться до 379,5-412,5 грн. Для тих родин, які мають субсидію, разом зі збільшенням тарифів збільшиться і розмір допомоги, тож більше платити за комуналку не доведеться.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....