Злетить вище 50 грн? Що буде з курсом євро в Україні - прогноз

До кінця 2025 року, у грудні, курс євро в Україні може сягнути 49-50 грн. Це на 1-2 грн, або на 2-4% дорожче, ніж євровалюта коштує в середині червня. Такий варіант розвитку подій пов'язаний з тим, що євро дорожчає швидше за долар, і на це є кілька причин, передають Патріоти України.

Як розповіла УНН фінансова експертка Олена Сосєдка, євро вже демонструє вищу волатильність, ніж американська валюта. За її словами, основні чинники такої "поведінки" євровалюти такі:

  • високий попит на євро з боку українських імпортерів: за євровалюту купують паливо і всі товари з ЄС;
  • спекулятивна активність: євро, за словами Сосєдки, часто використовується в "коротких" арбітражних стратегіях на тлі коливань курсу долара на світових ринках.

Фахівчиня нагадала, що в червні курс пари євро-долар досяг рівня 1,12-1,13, що підштовхує до коливань і курс гривні до євровалюти. Крім того, на курс євро в Україні впливає і менший обсяг інтервенцій НБУ на міжбанку саме в цій валюті, оскільки вони здійснюються переважно в доларах.

"До грудня євро цілком реально може наблизитися до позначки 49-50 грн. І тут головна рекомендація – уважно стежити за ринком і уникати панічних рішень", – зазначила експертка.

Щодо долара, то в червні курс гривні до цієї валюти тримається на рівні близько 41,5 грн/дол. Утім, згідно з прогнозами Dragon Capital, зростання очікується і тут. Так, на кінець 2025 року курс може становити 44 грн/дол. За прогнозами банківського сектору, до кінця поточного робочого тижня (20 червня) ціна долара в Україні перебуватиме в межах від 41,05 до 41,9 грн.

Євро став популярнішим: у якій валюті зберігати гроші

Серед населення України впав попит на долари США, натомість зріс інтерес до європейської валюти. Тим не менш, у фінансових колах вважають, що робити ставку тільки на євро все ж не варто.

Зокрема, аналітик Олексій Козирєв радить диверсифікувати вкладення. При цьому 50% коштів він рекомендує тримати в гривневих інструментах з фіксованою прибутковістю:

  • депозити;
  • облігації внутрішньої державної позики (ОВДП);
  • облігації українських емітентів.

Аналітик вважає, що в іноземній валюті потрібно тримати не більше 30% заощаджень. За словами Козирєва, оптимальною пропорцією валютної частини є:

  • до 50% – у доларі;
  • до 40% – у євро;
  • до 10%–- у швейцарському франку.

Також Козирєв рекомендує не недооцінювати як інструмент зберігання заощаджень нерухомість (особливо землю і комерційні "квадрати"). А крім того, за його словами, можна вкладати до 20% коштів у фондовий ринок, до 7% у дорогоцінні метали і не більше 5% у криптовалюту, але лише якщо ви готові до ризиків.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...