Країна-агресор планує розробити і впровадити системи автоматизованого проектування чипів (САПР). Вони мають запрацювати через 6 років. Деякі з цих спеціальних програм потребуватимуть виробничих потужностей, яких у РФ немає, принаймні сьогодні. Крім того, САПР отримає функції штучного інтелекту (ШІ), але не відразу, інформують Патріоти України посиланням на видання "Коммерсант".
Також у матеріалі йдеться, що програмне забезпечення дасть змогу створювати чипи за 28-нанометровим техпроцесом. Варто зазначити, що 28 нм техпроцес у США і в усьому світі було впроваджено 2010 року. Тоді тайванське підприємство Fab 12 (належить TSMC, — ред.) налагодило серійне виробництво таких процесорів для провідних фірм. Зокрема, 28-нанометровими були чипи Intel Sandy Bridge, Intel Saltwell, AMD Bulldozer, AMD Piledriver, AMD Steamroller, Snapdragon від Qualcomm, Apple A7 для iPhone 5S.
Наразі в РФ для розробки напівпровідників застосовують програми Synopsys і Cadence. Однак розробники цього софта більше не надсилають потрібних оновлень через те, що Росія воює проти України. Щоб тримати виробництво електроніки на плаву, російські чиновники пропонують впровадити від самого початку ПЗ, яке підтримувало б наявні техпроцеси, наприклад, 90-нанометровий, який використовується на фабриці "Мікрон", а також 250- і 180-нанометрові.
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...
Народні депутати ухвалили в першому читанні законопроєкт № 9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації виконавчого провадження". "За" проголосував 271 нардеп. Серед норм документа – можливість автоматичного арешту коштів боржник...