Оголошення рейтинговими агентствами обмеженого дефолту України не матиме для неї жодних наслідків. Це ніяк чином не вплине на її закордонні активи - оскільки раніше було досягнуто домовленості з кредиторами про відстрочку сплати боргів. Понад те, Україна продовжить отримувати міжнародну фінансову підтримку, яка надаватиметься їй як суверену, а не як комерційні кредити, передають Патріоти України.
Про це розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передає 24 канал. Він зазначив: на життя пересічних громадян оголошення про обмежений дефолт України також не вплине.
"Нам так і так дають гроші. Все те, що Україна займає з початку активних військових дій – це не випуск комерційних облігацій, а прямий борг країни як суверена. З кредиторами ж Україні домовитися вдалося: вони не мають до нас претензій і у зв'язку з війною готові чекати", – пояснив Пендзин.
При цьому він наголосив: небезпека була б, якби кредитори України, які мають на руках комерційні євробонди, не знайшли б з нею спільну мову. Оскільки в такому разі вони мали б можливість подати на країну до судів – з метою блокади її закордонного майна для подальшого його продажу.
"Проте нас активно підтримали країни, в юрисдикціях яких перебувають ці фінансові компанії. Тому зниження рейтингу України аж ніяк не вплине на її закордонні активи", – пояснив економіст.
Він також зазначив: реальні наслідки від зниження рейтингу України до обмеженого дефолту були б, якби це сталося не під час повномасштабної війни. У такому разі Україна втратила б можливість отримувати комерційні кредити за пільговою ставкою.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...