Зниження рейтингу України до обмеженого дефолту: Економіст розповів, якими будуть наслідки

Оголошення рейтинговими агентствами обмеженого дефолту України не матиме для неї жодних наслідків. Це ніяк чином не вплине на її закордонні активи - оскільки раніше було досягнуто домовленості з кредиторами про відстрочку сплати боргів. Понад те, Україна продовжить отримувати міжнародну фінансову підтримку, яка надаватиметься їй як суверену, а не як комерційні кредити, передають Патріоти України.

Про це розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передає 24 канал. Він зазначив: на життя пересічних громадян оголошення про обмежений дефолт України також не вплине.

"Нам так і так дають гроші. Все те, що Україна займає з початку активних військових дій – це не випуск комерційних облігацій, а прямий борг країни як суверена. З кредиторами ж Україні домовитися вдалося: вони не мають до нас претензій і у зв'язку з війною готові чекати", – пояснив Пендзин.

При цьому він наголосив: небезпека була б, якби кредитори України, які мають на руках комерційні євробонди, не знайшли б з нею спільну мову. Оскільки в такому разі вони мали б можливість подати на країну до судів – з метою блокади її закордонного майна для подальшого його продажу.

"Проте нас активно підтримали країни, в юрисдикціях яких перебувають ці фінансові компанії. Тому зниження рейтингу України аж ніяк не вплине на її закордонні активи", – пояснив економіст.

Він також зазначив: реальні наслідки від зниження рейтингу України до обмеженого дефолту були б, якби це сталося не під час повномасштабної війни. У такому разі Україна втратила б можливість отримувати комерційні кредити за пільговою ставкою.

Українці вже зараз можуть платити за електроенергію вдвічі менше: Що потрібно зробити

неділя, 25 вересень 2022, 9:25

В Україні ті сім'ї, які встановили двозонні лічильники, можуть у нічний період платити за електроенергію вдвічі менше. Це дозволить значно скоротити витрати на комуналку, передають Патріоти України. . Вартість електроенергії не зміниться (останнього ...

Хто має право в умовах воєнного стану достроково вийти на пенсію за віком: Юристи пояснили алгоритм

неділя, 25 вересень 2022, 8:44

До фахівців "Юридичного порадника для ВПО" звернулася 58-річна переселенка з Харкова. За місяць до того її звільнили за скороченням штату. У новинах жінка читала, що зараз багатьом дозволяють достроково піти на пенсію. Чи так це і що для цього потрібно...