"Золота" акція та група керівників: Кремль узяв "Яндекс" під повний контроль

Нова конструкція управління «Яндексом» в подробицях узгоджена з адміністрацією президента і схвалена першими особами держави.

«Яндекс» змінює структуру управління компанією після претензій з боку держави, яка шукає способи взяти під контроль інтернет, що викликає стурбованість у вищого керівництва країни та силових структур. Повісивши над «Яндексом» «дамоклів меч» закону про значущі інтернет-ресурси, який закрив би компанії доступ до міжнародних ринків і обрушив її капіталізацію забороною на володіння більше 20% акцій для іноземних інвесторів, Держдума і адміністрація президента схилили до переговорів власника компанії Аркадія Воложа. За їх підсумками було вирішено створити Фонд громадських інтересів, до якого перейде «золота акція» «Яндекса», що дає розширені повноваження в управлінні компанії. Про це повідомив «Яндекс» в понеділок, передають Патріоти України.

Фонд-власник «золотої акції» отримає право номінувати двох членів ради директорів (їх число виросте з 10 до 12), забороняти операції з продажу понад 10% компанії в одні руки, погоджувати передачу інтелектуальної власності, а також персональних даних користувачів.
Це «оптимальне рішення», підкреслює в листі співробітникам «Яндекса» сам Волож, який заснував в 1997 році компанію, яка починалася з трьох серверів за 10 тисяч доларів, а в вересні-2019 зайняла 24-й рядок у світовому рейтингу найбільш швидкозростаючих бізнесів світу від Fortune.
Керування компанією в операційних і стратегічних питаннях залишиться «в наших руках», наполягає мільярдер, який володіє 10% капіталу і 48,4% голосуючих акцій. Крім того, компроміс дозволить «зберегти впевненість міжнародних інвесторів у перспективах бізнесу «Яндекса» і одночасно «захистивши інтереси країни», пише Волож.
Нова конструкція управління «Яндексом» в подробицях узгоджена з адміністрацією президента і схвалена першими особами держави, повідомило «Відомостям» джерело, близьке до акціонерів «Яндекса». Компанія розраховує, що основні політичні ризики з себе зняла та тиск на неї з боку держави різко знизиться, додав він.
Фонд громадських інтересів, яким «золота акція» «Яндекса» перейде від Сбербанку, буде управлятися радою з 11 чоловік. Це будуть представники російських ВНЗ - ВШЕ, МФТІ, МДУ, СПбДУ і ІТМО, а також три незалежні директори з РСПП, Школи управління «Сколково» і Фонду підтримки 57-ї школи. До них приєднаються сам Волож, керуючий директор «Яндекса» Тигран Худавердян і гендиректор в Росії Олена Буніна. Де-факто представники ВНЗ будуть представниками адміністрації президента - саме вона буде вибирати їх кандидатури, говорить джерело «Ведомостей».
Цим людям буде доручено забезпечити дотримання інтересів держави у статутному фонді, додав він. Для «Яндекса» представники вишів теж набагато комфортніші, ніж представники держкомпаній: у перших не повинно бути власних бізнес-інтересів, і вони не конкурують з бізнесом «Яндекса».

Щоб підсолодити пілюлю для інвесторів, одночасно з рішенням змінити структуру управління «Яндекс» оголосив про викуп власних акцій на 300 млн доларів. Папери компанії на МосБіржі до 12.13 мск понеділка злетіли на 5,23% - до 2386 рубля за штуку.

Є значний дефіцит: Енергетики попередили, що у п'ятницю можуть змінюватися обсяги відключень світла

п’ятниця, 22 листопад 2024, 11:30

В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...

Стало відомо, чим платить Путін країні Кім Чен Ина за поставку солдат і зброї

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:55

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...