Зростання курсу долара в Україні: Експерт розповіла, які продукти стануть дорожчими

Зростання курсу долара до гривні на 25% спричинить зростання вартості імпортованих в Україну продуктів. При цьому здорожчання може навіть "перебити" зростання курсу. Про це розповіла аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин, передають Патріоти України.

Вона зазначила: нині в Україні досить складна логістика через блокування морських шляхів. Тому крім зростання вартості безпосередньо продуктів харчування у гривні "дорожчатиме і вартість доставки через зростання вартості пального".

Проте, підкреслила Литвин, Україна практично повністю забезпечує себе всіма необхідними продуктами харчування – а імпортує лише незначну частину їх. Зокрема, найбільші обсяги імпорту йдуть по:

  • фруктам (банани, різні види цитрусових);
  • овочам (помідори, перець та ін);
  • морській рибі;
  • рису;
  • алкогольних напоях.

Раніше ж Литвин зазначала, що в міру надходження нового врожаю ціни на овочі в Україні знижуватимуться. А через надлишок зерна на м'ясо ціни залишаться стабільними або навіть впадуть.

За її словами, оскільки овочі є сезонним продуктом, ціна на них зазвичай зменшується в міру надходження нового врожаю – тому протягом липня варто "очікувати зниження цін на всі їхні види".

Найцікавіші зміни цін спостерігатимуться у м'ясному напрямку. Зокрема, ціна на яловичину найближчим часом не зміниться, хоча її "просідання" на 2-3% також не виключено. Причина – у перенасиченні ринку.

"М'ясопереробні комплекси яловичину майже не купують, тому що зараз на ринку є її перенасичення. Яловичина є експортоорієнтованішим продуктом, який майже не торгується за кордоном через блокування портів", – пояснила експертка.

Джерело: РБК-Україна

Українцям щомісяця даватимуть по 900 гривень для оплати комуналки: Кому надано таку допомогу

вівторок, 29 листопад 2022, 11:30

Незважаючи на субсидії, які держава дає малозабезпеченим сім'ям на оплату комунальних послуг, все ж таки для багатьох українців оплата комуналки стала непосильним тягарем, передають Патріоти України. Ціни на все зростають, доходи скорочуються, а щоміся...

Локальних аварій стане більше: Українцям пояснили, як ускладнення погодних умов впливає на ситуацію з енергопостачанням

вівторок, 29 листопад 2022, 11:22

Генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко розповів, яким чином ускладнення погодних умов впливає на ситуацію з енергопостачанням. Про це він повідомив в ефірі інформаційного телемарафону, коментуючи питання про те, в якому стані на тепер ене...