Зростання курсу долара до гривні на 25% спричинить зростання вартості імпортованих в Україну продуктів. При цьому здорожчання може навіть "перебити" зростання курсу. Про це розповіла аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин, передають Патріоти України.
Вона зазначила: нині в Україні досить складна логістика через блокування морських шляхів. Тому крім зростання вартості безпосередньо продуктів харчування у гривні "дорожчатиме і вартість доставки через зростання вартості пального".
Проте, підкреслила Литвин, Україна практично повністю забезпечує себе всіма необхідними продуктами харчування – а імпортує лише незначну частину їх. Зокрема, найбільші обсяги імпорту йдуть по:
Раніше ж Литвин зазначала, що в міру надходження нового врожаю ціни на овочі в Україні знижуватимуться. А через надлишок зерна на м'ясо ціни залишаться стабільними або навіть впадуть.
За її словами, оскільки овочі є сезонним продуктом, ціна на них зазвичай зменшується в міру надходження нового врожаю – тому протягом липня варто "очікувати зниження цін на всі їхні види".
Найцікавіші зміни цін спостерігатимуться у м'ясному напрямку. Зокрема, ціна на яловичину найближчим часом не зміниться, хоча її "просідання" на 2-3% також не виключено. Причина – у перенасиченні ринку.
"М'ясопереробні комплекси яловичину майже не купують, тому що зараз на ринку є її перенасичення. Яловичина є експортоорієнтованішим продуктом, який майже не торгується за кордоном через блокування портів", – пояснила експертка.
В Україні прогнозується зниження цін на білокачанну капусту, що сягають рекорду. Причина – очікуваний надлишок пропозиції цього овочу. Річ у тім, що, на думку аналітиків, після рекордних цін на білокачанну капусту в сезоні 2024/2025 багато українських ...
В Україні тариф на газ із 1 березня не зміниться у жодного з постачальників блакитного палива. При тому для 98% побутових споживачів тариф становитиме 7,96 грн за куб. Про це йдеться в публікації OBOZ.UA, передають Патріоти України. Крім "Нафтогазу", ...