В Україні планують суттєво змінити правила видачі мікрокредитів - т.зв. швидких кредитів чи грошей до зарплати. Насамперед пропонується заборонити космічні ставки понад 1000% річних, а також унеможливити додаткові платежі за такими позиками. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Йдеться про законопроєкт, який уже ініціювали нардепи, передають Патріоти України.
"Сьогодні фіксуються надвисокі ціни на ринку мікрокредитування. Денна номінальна ставка може досягати 5% на день, а середня номінальна річна відсоткова ставка – понад 1000% річних", – наголосив Гетманцев.
За його словами, це сигнал, що регулювання ринку фінансових послуг потребує вдосконалення. Анонсований нардепом законопроєкт передбачає:
Питання особливо актуальне, бо в 2023 році вперше з початку повномасштабної війни різко збільшилися обсяги мікрокредитування. Водночас зросли й борги українців перед мікрокредитними організаціями. Лише у першому кварталі 2023 року заборгованість з мікрокредитів збільшилася на 663 млн грн, до 8,7 млрд грн.
НБУ ще кілька років тому змусив кредиторів показувати реальні відсоткові річні ставки та бути чесними у рекламі, але мікрокредити в Україні продовжують користуватися популярністю. Виявилося, що в середньому "гроші до зарплати" видають під 28671% річних.
Шалені відсотки виплачують далеко не всі позичальники. Але якщо кредит виявився хоча б ненадовго простроченим, через величезні ставки боржник потрапляє в справжню кабалу.
Тому жоден фінансовий консультант не радить скористатися мікрокредитами. Більшість українських банків пропонують своїм клієнтам кредитні картки із можливістю повернути кошти без сплати відсотків протягом пільгового періоду (двох місяців). При цьому навіть у разі, якщо не повернути гроші у зазначений термін, розмір відсотків може бути у тисячі разів меншим, ніж пропонують мікрофінансові організації.
Голова Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив, наскільки Україна наблизилася до євроінтеграції. На його думку, Україна досягла значних успіхів на шляху до Європейського Союзу. Про це Данило Гетманцев сказ...
Після змін до Бюджету-2025, якими додається 412,4 млрд грн на сектор нацбезпеки і оборони, фінансовий ресурс на сектор складе 2,6 трлн грн. Це 31,1% від прогнозованого ВВП на цей рік. І Україна вже кілька років стабільно займає перше місце у світі за ц...