Зверніть увагу! У "Нафтогазі" розповіли причину розбіжності суми в платіжці із показаннями лічильника газу

"Нафтогаз" розповів про причину розбіжності суми в платіжці за газ із реальними показаннями лічильника. Щоб отримати платіжку за газ, що відповідає обсягу спожитого енергоресурсу, потрібно коректно передавати показання газового лічильника, передають Патріоти України.

Інакше облгаз нараховує обсяг споживання за своєю методикою, і тоді сума, виставлена в платіжці, може не збігтися з реальним споживанням газу.Таку відповідь дав Нафтогаз одному зі споживачів на своїй сторінці у Facebook.

"Чому не збігаються показники, що передаються в ГРК і ті, за які виставляють оплату? Виставляють оплату в десятки разів менше, ніж спожито? Передано фото лічильника, а кількість спожитого газу в рахунку зовсім інша", - поцікавився чоловік.

У Нафтогазі відповіли, що обліком спожитого газу займається Оператор ГРМ (облгаз). Саме йому споживачі мають щомісяця передавати показання газового лічильника. Причому це потрібно робити щомісяця з 1 по 5 число. Тільки в цьому випадку споживачеві коректно зарахується місячний обсяг споживання.

Якщо ж показання лічильника передаються хаотично (в інші числа), то добове споживання рахується, виходячи з граничних показників лічильника.

Ймовірно, Нафтогаз має на увазі, що рахується різниця між двома сусідніми показаннями і ділиться на кількість днів між ними. Це буде денне споживання, яке потім множать на кількість днів у місяці.

Далі Оператор ГРМ передає спожитий обсяг Оператору ГТС. А вже від нього, оператора ГТС, бере дані про споживання Нафтогаз. І, виходячи з отриманих даних, рахує, скільки той чи інший клієнт має заплатити за місяць.

"Тобто оператор ГРМ (облгаз) розраховує обсяг спожитого газу, за яким постачальник здійснює розрахунок суми до оплати за постачання газу. Ми як постачальник газу не маємо можливості самостійно здійснювати коригування обсягу, отриманого від оператора ГРМ, або самостійно вести нарахування обсягу", - роз'яснили у Нафтогазі

Ситуація стає критичною: Україні загрожує гостра нестача робочих рук, незабаром країна потребуватиме мільйонів робітників

четвер, 25 квітень 2024, 6:39

Вже найближчим часом Україна може зіткнутися з гострою нестачею робочої сили. За оцінками фахівців, для того, щоб до 2030 року підтримати щорічне зростання ВВП на рівні 5-7%, країні не вистачатиме до 4,5 млн робочих рук. Про це повідомив виконавчий дир...

Ціна "вєлічія": Уряд РФ готується до падіння рубля до 120 за долар

четвер, 25 квітень 2024, 6:15

Російський уряд розглянув стресовий сценарій макропрогнозу Мінекономрозвитку (МЕР), згідно з яким посилення західних санкцій та падіння цін на нафту призведуть до обвального падіння курсу рубля, повідомляє в середу, 24 квітня The Moscow Times. Зазначає...