23 січня церква вшановує пам'ять святого Григорія, єпископа Ніського. У народі його називають Григорій Літоуказник. У цей день спостерігали за погодою для того, щоб з'ясувати, яким очікується літо передають Патріоти України.
У цей день жінки готували страви з м'яса. Вірили, що це щасливий знак. Несподівано побачили стіг сіна, то можна чекати багатства. Треба жменю сіна з принести додому. Всередину поставити свічку, і 12 днів поспіль запалювати свічку.
У цей день жінки робили оберіг для дітей. Мама брала легку та світлу нитку, підшивала натільну білизну дитини. Таким чином можна захистити дитину від бід і негараздів. Думки в цей день повинні були бути світлими та оптимістичними. Вважалося, що замислюються про щось погане залучать в своє життя ще більше проблем.
Не можна 23 січня скаржитися на здоров'я без явних на те причин. Можете накликати серйозні хвороби.
Не можна 23 січня виносити з дому сміття, щоб разом з непотрібним мотлохом випадково не викинути своє щастя.
Не можна 23 січня хвалитися, тим більше грошима та матеріальними благами.
Не можна витирати обідній стіл папером і користуватися паперовими серветками, щоб не викликати сварку. Можна замінити рушником.
Не можна 23 січня піднімати ложку, що впала під час їжі. Вірили, що якась неприємна людина прийде в гості. Краще залишити на підлозі до наступного ранку.
Якщо іній на деревах, то до мокрого і холодного літа.
Якщо ясна погода, то буде сухе та спекотне літо.
Якщо небо безхмарне та ясне, то весна настане рано.
Складно уявити собі будинок, біля якого не ростуть дерева. Вони дарують влітку приємну прохолоду, а під час цвітіння тішать ароматом. А ще дерева несуть в собі певну енергетику, і це було відомо ще нашим предкам. Якщо посадити біля хати певні дерева, т...
Разом з весняною погодою до України завітало інше, менш приємне, явище, а саме – сезон кліщів. Кандидат медичних наук Вікторія Клюс розповіла кореспонденту УНН, як захистити себе від кліщів і як діяти, якщо так і не вдалося уникнути цієї прикрої зустрі...