Якщо хочеться якомога раніше отримати стиглі та смачні плоди зі своїх грядок, то вже в лютому слід почати висаджувати полуницю на розсаду, передають Патріоти України.
Як виростити розсаду полуниці в домашніх умовах
Підготовка ґрунту
Спочатку готуємо ґрунт для розсади, він має бути рихлим і розсипчастим, але не перенасиченим добривами.
Фахівці радять використовувати такі варіанти ґрунту для розсади полуниці:
- 3 частини компосту або перегною, 3 частини городньої землі та пів частини деревної золи,
- 2 частини дернової землі та по 1 частині торфу та піску,
- 3 частини піску та 5 частин перегною,
- по 3 частини торфу та піску та 4 частини вермікуліту,
- 3 частини піску та по 1 частині городньої землі та перегною.
Після того, як ретельно перемішаєте інгредієнти, ґрунт потрібно знезаразити. Протягом 30 хвилин прожарити в духовці за температури 150 ºC, проморозити або пролити міцним розчином марганцівки. Після знезараження ґрунт поміщають на декілька тижнів у тепле місце, щоб у ньому з'явилися та розмножилися корисні для насіння бактерії.
Вирощування розсади із насіння
- Знезаражуємо посівний матеріал -- насіння поміщаємо на 30 хв в розчин марганцівки, (0,5%), потім ретельно промиваємо у чистій воді.
- Проводимо стратифікацію. Викладаємо насіння на зволожену полотняну серветку, накривають такою ж вологою серветкою, потім згортаємо тканину в рулон, поміщаємо в пластиковий контейнер. Контейнер тримаємо 2 доби в теплі, після чого кладемо його на 2 тижні в ящик для овочів холодильника. Потрібно слідкувати, щоб серветки не пересихали — провітрювати його та вбризкувати його водою, а перед посівом трохи підсушити.
Як посіяти насіння полуниці на розсаду
- Знезаражений ґрунт для розсади покладіть у вимиту розчином марганцівки тару, ущільніть і зволожте його.
- Розкладіть насіння по поверхні рядами з інтервалом в 3-4 см за допомогою вологої зубочистки. Не закладайте насіння, через те, що воно проростає на світлі.
- Накрийте місткість прозорою пластиковою кришкою з маленькими отворами для повітрообміну та поставте у світле та тепле місце, куди не потрапляють прямі сонячні промені.
При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...
Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день.
. Цей день здавна вважається небезпе...