М'ясо (свинина, яловичина, курка або мікс) – 450 г
Копчення (шинка, салямі тощо) – 300 г
Маслини без кісточок – 100 г
Сметана – 100 г
Чорний перець горошком – 10 шт.
Часник – 3-4 зубчики
Олія – 3 ст. л.
Мариновані огірки – 2-4 шт.
Морква – 2 шт.
Лаврове листя – 2 шт.
Цибуля – 1 шт.
Томатна паста – 1 ст. л.
Сіль, зелень – за смаком
Лимон – 1/2 шт.
Спосіб приготування:
Промийте м'ясо, викладіть в каструлю і залийте водою. Доведіть до кипіння, додайте сіль, лаврове листя і перець, варити на повільному вогні 1,5 години.
Готове м'ясо дістати з бульйону, остудити і нарізати середніми кубиками.
Нарізати такими ж кубиками копчення та мариновані огірки, відправити їх у каструлю. Туди ж повернути м'ясо.
Нарізати моркву і цибулю дрібно. Обсмажити в сковороді на олії, додати сіль, томатну пасту і трохи бульйону. Додати рубану зелень і часник. Тушкувати 5-7 хвилин і викласти в каструлю з майже готовою солянкою.
Маслини нарізати кружечками або половинками, додати в солянку і варити ще 5-10 хвилин. Зняти з вогню і залишити під кришкою настоюватися на пів години.
Зрізати цедру з лимона і нарізати його тонкими дольками.
Подавати солянку в гарячому вигляді зі сметаною і долькою лимона.
Яка буває солянка
Залежно від виду бульйону, традиційно розрізняють три види солянок: м'ясну, грибну і рибну. Кисло-солоно-гострий присмак цього супу формується завдяки наявності в ньому таких невід'ємних компонентів, як солоні огірки, оливки, каперси, лимон, квас, солоні або мариновані гриби.
При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...
Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день.
. Цей день здавна вважається небезпе...