Ефект однаковий? Вчені урівняли щотижневі тренування зі щоденними

Ефект однаковий: вчені урівняли щотижневі тренування зі щоденними

Дослідники давно встановили, що 12 хвилин інтенсивних занять спортом на добу знижують ймовірність смерті від хвороб серця на 19-25%. Однак багатьом не вдається викроїти цей час протягом дня. Є хороші новини: виявляється, той самий ефект дають і тренування лише у вихідні дні, передають Патріоти України.

З наукових праць відомо, що 150-300 хвилин занять спортом на тиждень (помірної та високої інтенсивності) знижують ймовірність смерті від серцево-судинних хвороб на чверть – і саме таке навантаження рекомендує ВООЗ. Але це 21-43 хвилини на добу, що підходить далеко не всім працюючим людям. Проте фахівці з Массачусетської лікарні загального профілю (Massachusetts General Hospital, MGH) з'ясували, що ризик серцево-судинних захворювань та інсульту знижується і при нижчому рівні активності. Наприклад, при тренуваннях один-два рази на тиждень або лише у вихідні. Дослідження лікарі опублікували в The Journal of the American Medical Association.

Команда дослідників з MGH вивчила дані 89573 учасників Британського біобанку, які протягом семи днів носили на зап'ясті акселерометри, що реєструють загальну фізичну активність, витрачений на неї час та інтенсивність. Це найбільший аналіз, в якому було досліджено питання про те, чи можуть «концентровані» фізнавантаження забезпечити ті ж переваги, що й рівномірніше розподілені, зазначив провідний автор статті доктор Шаан Хуршид.

У дослідженні третина учасників виявилася неактивною – тривалість тренувань помірної та підвищеної інтенсивності у них становила менше ніж 150 хвилин на тиждень; 42% досліджуваних віднесли до підгрупи «бійців вихідного дня» — вони досягли або перевершили мінімальний рубіж 150 хвилин фізичного навантаження на тиждень, з яких не менше половини прийшлося на один-два дні. Ще 24% учасників були регулярно активними та займалися спортом теж як мінімум 150 хвилин на тиждень, проте тренувались щоденно.

Після коригування отриманих результатів виявилося, що для учасників обох активних підгруп характерний знижений рівень ризику серцево-судинних захворювань у порівнянні з неактивними людьми. Так, ймовірність інфаркту у «бійців вихідного дня» була меншою на 27%, а у тих, хто регулярно займається спортом, — на 35%. Щодо серцевої недостатності, миготливої аритмії та інсульту зниження ризику склало 38% та 36%, 22% та 19%, 21% та 17% відповідно. Виходить, для цих проблем зі здоров’ям тренування лише у вихідні дні навіть краще.

Таким чином, фізичне навантаження один-два рази на тиждень позитивно позначається на серцево-судинній системі людей — хай і не так сильно, як щоденне. Лікарі Массачусетської лікарні планують провести додаткові дослідження, щоб оцінити, чи здатна активність на кшталт «бійців вихідного дня» впливати на зменшення ризику виникнення інших захворювань.

Ви будете здивовані! Вчені назвали продукт у повсякденній їжі, який спричиняє ожиріння, - і це не цукор

четвер, 3 квітень 2025, 18:30

Дослідження показує, що сіль, яка міститься в таких повсякденних продуктах, як хліб і ковбаси, може спричиняти ожиріння, передають Патріоти України. Дослідники вивчили дані опитування майже 5000 людей і зібрали зразки сечі 558 чоловіків і 702 жінок. Чо...

Водіям на замітку! Як підготувати авто до літа, заощадивши час та гроші

четвер, 3 квітень 2025, 18:23

Маємо як мінімум дві причини на початку весни влаштувати автомобілю генеральну інспекцію. По-перше, на чистих дорогах водії переходять до більш активної їзди, і по-друге, треба усунути ті згубні сліди, які залишає в машині зимова експлуатація. Про це п...