Як підібрати домен за ключовими словами: поради та рекомендації

Вибір та реєстрація домену відіграють ключову роль у створенні та житті будь-якого вебресурсу. Доменна назва не тільки є унікальною адресою сайту в інтернеті, але й створються так, щоб привабити користувачів. Звичайно, що зі зростанням кількості онлайн-ресурсів стає все складніше придумати унікальну назву для сайту, що запам'ятовується. Ще складніше зробити так, щоб сайт виділявся серед конкурентів та мав гарні показники в результатах пошукової видачі.

У цій статті ми розглянемо, як обрати домен правильно, щоб ваш вебпроєкт виділявся серед інших, та як купити домен для сайту.

Що таке доменна назва

Домени - це важливий компонент сайту, який відображає сферу діяльності або компанію сайту. Щоб краще зрозуміти його роль, потрібно розрізняти поняття “домен” і “вебсайт”, а також розуміти відмінність між “доменом” і “хостингом”. Вебсайт складається з набору вебсторінок, які мають контент та можуть відобразити його у мережі Інтернет, коли користувач відвідує певний сайт. Ці сторінки зберігаються на сервері, який постійно підключений до мережі - це хостинг. Доменне ім'я вебсайту є унікальною "адресою", за якою користувачі можуть знаходити хостинг, де лежить сайт, і переглядати його контент.

Структура домену ієрархічна і складається з кількох частин, що називаються "рівнями домену". Домени верхнього рівня (або домени першого рівня) розташовані праворуч від крапки в доменному імені, наприклад, .org у wikipedia.org. Цю частину домену не можна вибирати самостійно: всі домени верхнього рівня визначені організацією ICANN і доступні для вибору користувачам у вигляді "доменних зон". Домен другого рівня є основною лівою частиною домену перед крапкою, наприклад, wikipedia.org. Саме створення унікального домену другого рівня та вибір доменної зони з вже існуючих варіантів, що запропоновані для використання є реєстрацією доменного імені сайту.

Ще існують піддомени, також відомі як субдомени, можуть бути будь-якою комбінацією символів, цифр і букв, яку обирає власник сайту, наприклад, ua.wikipedia.org.

Як придумати назву для сайту

Загальні рекомендації по реєстрації доменів:

  • Вибирайте назву, яка легко запам'ятовується. Навіть якщо вона є безглуздою комбінацією символів або абревіатуру, вона має звучати переконливо.
  • Використовуйте назву компанії або торговельну марку в назві, якщо маєте свій бренд.
  • Уникайте надмірно довгих доменних імен, оскільки вони важче запам'ятовуються і часто викликають плутанину.
  • Вибір відповідної доменної зони (наприклад, .com, .net, .org для універсальних сайтів або національні зони, такі як .ua, .asia для орієнтованих на конкретний ринок ресурсів) допомагає вказати на сферу діяльності та залучити цільову аудиторію.

Пам’ятайте, що влучна назва для сайту може покращити SEO-просування та підвищити видимість вашого вебсайту в пошукових системах. Ось кілька порад і рекомендацій щодо вибору домену на основі ключових слів:

  • Визначте ключові слова, які найкраще відображають суть вашого бізнесу або контенту сайту. Це можуть бути продукти, послуги або ключові фрази, які часто шукають ваші потенційні клієнти.
  • Використовуйте онлайн-інструменти, такі як Google Keyword Planner, Ahrefs, SEMrush або Ubersuggest, щоб проаналізувати, які ключові слова мають високий обсяг пошукових запитів і меншу конкуренцію.
  • Спробуйте включити важливі ключові слова або їх комбінації в доменне ім'я. Проте важливо, щоб домен звучав природно і легко запам'ятовувався.
  • Постарайтесь не перебільшити кількість ключових слів, щоб назва була зрозумілою для людей, а не тільки для пошукових систем.

Також існує думка, що вибір .com, .net або іншої популярної доменної зони може покращити вашу SEO, оскільки ці зони є загальноприйнятими і часто використовуються власниками сайтів.

Коли ви підберете влучну назву, потрібна перевірка доменів на доступність в різних доменних зонах (.com, .net, .ua тощо). Навіть якщо обране вами доменне ім'я вже зайняте, можна підібрати альтернативні варіанти. Наприклад, додати ще слова або змінити доменну зону.

Як зареєструвати домен

Реєстрація домену фактично є орендою унікальної назви на певний період, як правило, від одного року. Якщо термін оренди минув і власник не продовжує його, інший користувач може зареєструвати це ім'я. Однак неможливо повторно зареєструвати домен, доки він належить ще комусь. Тому перед тим як купити домен, потрібно перевірити домен на зайнятість.

Компанія, що займається реєстрацією доменних імен, називається реєстратором. Ви можете купити доменне ім'я на офіційному сайті реєстратора або через його партнерські компанії (реселери), які часто надають комплексні послуги на кшталт "домен та хостинг для сайту".

Загальний процес купівлі домену:

  • Перевірка домену на доступність.
  • Вибір відповідної доменної зони.
  • Оплата реєстраційних зборів.
  • Підтвердження володіння доменом, часто шляхом переходу за спеціальним посиланням в отриманому листі.

Існують основні правила реєстрації доменів включають:

  • Назва має закінчуватись символами доменної зони.
  • Частина назви до доменної зони може містити від 3 до 63 символів.
  • Можна використовувати цифри, літери латинського алфавіту та дефіс, але дефіс не можна ставити на початку чи наприкінці назви.

Існують також IDN-домени, які підтримують символи національних алфавітів та можуть містити від 2 до 63 символів.

Сподіваємось, що наші поради допоможуть вам знайти влучну назву для вашого сайту та привабити аудиторію.

Народні забобони: Які три речі українці завжди тримали в помешканні, бо ті пускають у домівку нечисту силу

понеділок, 5 травень 2025, 12:30

Наші пащури вірили, що деякі речі можуть бути не тільки корисними у побуті, але й виступати як обереги. І тому ставилися до таких предметів шанобливо і обережно. Кілька речей у домі які є насправді практично в кожного українця, можуть бути потужними за...

А ви це знали? Чому імбир варто включити у щоденний раціон

понеділок, 5 травень 2025, 12:05

Імбир давно здобув репутацію природного засобу, який підтримує здоров’я та допомагає при різних недугах. Особливо він цінується за здатність полегшувати травлення та зменшувати запальні процеси, передають Патріоти України. Цей ароматний корінь широко в...