Вміння будувати відносини з людьми дуже важливе, адже соціальні зв’язки є невіддільною частиною нашого життя, але не завжди витрачені зусилля приносять позитивний результат. Ви помічали, що багато часу витрачаєте на вирішення чужих проблем? Варто замислитися про це і спробувати щось змінити у своєму житті, передають Патріоти України.
Ви не можете сказати “ні”
У всіх нас є можливість сказати “ні”. Ми говоримо це щодня продавцям, промоутерам і молодим людям із серйозним обличчям, які приходять до нас і хочуть поговорити про релігію. Але іноді ми не можемо відмовити у проханні іншим, коли існує серйозний дисбаланс сил. Це погано для будь-якої зі сторін.
Що відбувається
Ваш список завдань на кожен день стає набагато більшим, ніж ви можете виконати. Допомога, консультації, покупки, домашні справи — на все це витрачається забагато вашого дорогоцінного часу. До вас постійно звертаються по допомогу колеги, сусіди, друзі. І, як часто буває, ця допомога одностороння. Адже ви не будете звертатися до інших за допомогою, якщо звикли справлятися з усіма проблемами самостійно? Якщо ви подумаєте, що ці люди зробили для вас, ви, ймовірно, не зможете швидко згадати.
План дій
Віддавайте пріоритет своїм власним завданням. Іноді такі люди намагаються довести, що ви егоїст і невдячна людина, але це більше схоже на маніпуляцію. Наступного разу, перш ніж допомагати іншим, запитайте себе, чи дійсно необхідно постійно рятувати когось? Чи не стане це постійною нормою?
У більшості випадків нема потреби говорити “ні” напряму. Аргументуйте свою відмову. Якщо ви відмовляєтеся, то це не означає, що ви не хочете цього робити. Це просто те, що не має до вас відношення. Поясніть це своїм колегам, не даючи порожньої обіцянки. Побажайте успішного вирішення ситуації, якщо вам доводиться говорити “ні”. Навіть якщо вам довелося відмовитися, спробуйте дати поради чи знайти підбадьорливі слова, які можуть допомогти в цій ситуації.
Ви завжди шукаєте схвалення
Що відбувається
Ви не можете відчувати себе впевнено без постійного схвалення інших людей. Ви робите все, щоб вас похвалив ваш начальник, колеги або друзі. Якщо інші люди схвалюють ваші дії, ви розумієте, що зробили все правильно. Якщо ви не отримуєте бажаний відгук, ви відчуваєте, що десь зробили помилку.
План дій
Ви повинні вирішити, що ви все робите добре і не треба нікому нічого доводити. Замість того, щоб слухати думки інших людей, прагніть до досягнення своїх цілей. Підвищуйте свій професійний рівень, піклуйтеся про своє здоров’я, відпочивайте, подорожуйте. Звичка бути впевненим у собі поступово стане нормою, а ваша потреба у чиємусь схваленні з часом мине.
Ви намагаєтеся пом’якшити усі неприємні ситуації
Що відбувається
Ви ніколи ні з ким не сперечаєтесь, нікому не скаржитеся і ніколи не відстоюєте свої права. Вам легше погодитися з чужою думкою, бути терплячим і спокійним, щоб не викликати конфліктів. Однак це має зворотну дію. Якщо ви не висловлюєте свою думку, навряд чи хтось дізнається, що вона у вас є.
План дій
Ніколи не шукайте підтримки у тих, хто має завищену самооцінку. Для таких людей лише свої дії є правильними.
Показуйте характер, заявляйте про свою думку. Якщо ви висловите свої думки відверто, ви заявите про свою індивідуальність. Заслужена повага важливіша за одноразове схвалення.
Ви звинувачуєте себе за почуття інших
Що відбувається
Ви часто відчуваєте себе незатишно, якщо не змогли виконати чиєсь прохання і не виправдали довіру. Ви переймаєтеся і відчуваєте себе винними за будь-які негативні емоції інших людей.
План дій
Скиньте з себе вантаж, який ви несете за інших людей. Коли ви відчуваєте себе задушеним почуттям провини, подумайте про це. Що зробила ця людина, щоб хоч якось позбутися своїх проблем?
Чому вона завжди ниє і страждає замість того, щоб почати діяти? Чому ви повинні допомагати людині, яка не може або не хоче самостійно вирішувати свої проблеми?
Ви не встановлюєте особисті кордони
Що відбувається
Ви завжди приходите на допомогу. Якщо у когось виникла термінова проблема, ви відкладаєте свої особисті справи, зупиняєтесь на половині шляху, їдете через усе місто і вирішуєте чиїсь проблеми. Ви легко можете змінити свої особисті плани, але ви не можете відмовитися допомагати комусь ще.
План дій
Розкажіть оточуючим про ваші плани. Ви їдете відпочивати на вихідні? Скажіть, що ви можете допомогти їм до п’ятниці. Вам не потрібно виправдовуватися за те, що хочете відпочити у свій законний вихідний. Ви повинні бути для себе вашим власним пріоритетом.
Вам доводиться робити те, що не подобається
Що відбувається
Ви застрягли у чужих проблемах. Ви рідко відмовляєте у проханнях, тому ваш час розділений на безліч крихітних шматочків, і жоден з них не належить вам.
План дій
Чітко розподіліть свій час, коли ви відпочиваєте, працюєте або подорожуєте. Виберіть один день, коли ви будете робити тільки те, що хочете. Встановіть свої пріоритети і щоразу добре думайте, перш ніж виконувати чужу роботу.
Ви хочете догодити всім. Але ви повинні пам’ятати, що той, хто намагається догодити всім, насправді нікому не подобається. Завжди знайдуться чимось незадоволені колеги або друзі. Ви повинні навчитися говорити “ні”. Корінням вашого прагнення догодити всім може бути нестача впевненості у собі та комплекс неповноцінності. Щоб сказати “ні”, вам потрібно розвивати в собі сміливість і впевненість.
При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...
Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...