Всі городники, які вирощують помідори, рано чи пізно стикаються з проблемою. Після пасинкування і проріджування кущів потрібно вирішувати, куди подіти томатне бадилля - що з ним робити і як отримати всю користь - читайте нижче, передають Патріоти України.
Не думайте, що томатне бадилля можна лише викинути. Насправді існує чимало варіантів використання листя томатів.
Якщо у вас залишилося багато листя і стебел томатів, ви можете просто викинути їх. Але ви повинні розуміти, що це відбирає у вас шанс отримати чудове добриво. Це стосується лише здорових кущів. Якщо ж бадилля вражена шкідниками або хворобами - вихід тільки один. Такі листя потрібно викинути, але не в компостну купу.
Також ви можете спалити бадилля. А вже з золи отримаєте непогане добриво, яким варто посипати землю на початку і кінця сезону. Просто підмішуйте золу в грунт, так ви наситите її корисними елементами.
Відомо, що бадилля помідор не придатна для корму, її не можна давати худобі, адже в ній багато небезпечних речовин. Крім цього, якщо ви вирішите залишати бадилля на грядках, щоб захистити рослини від пересихання, враховуйте небезпечні ризики. У багатьох місцевостях влітку рослини вражає фітофтора. А бадилля томатів - найкраща "приманка" для цієї напасті.
Якщо кущі і листя здорові, ви можете залишити їх на грядках в кінці сезону. За осінь і зиму усе це перегниє, а навесні ви зможете перекопати землю, наситивши її непоганим добривом.
Відмінний варіант використання бадилля-компостування. Будьте готові до того, що процес буде досить довгим. Подрібніть бадилля зі здорових кущів, а потім відправляйте її у компост, присипаючи землею. Чи можна класти в компост бадилля помідорів, не подрібнюючи його? Звичайно, але тоді процес компостування затягнеться ще сильніше.
У будь-якому випадку не забудьте полити майбутнє добриво слабким розчином мідного купоросу. Це вб'є всі хвороби, профілактика вкрай важлива. Навіть якщо вам здається, що на бадиллі немає фітофторозу, він міг вже заразити кущі.
Ви здивуєтеся, але бадилля помідор підходить для боротьби з мурахами. Ці комахи вважаються корисними "сусідами" на грядках, проте часом їх буває занадто багато. У такій ситуації можуть постраждати дерева і плоди.
Щоб захистити дерева від мурах, просто розкладіть бадилля навколо них. Мурахи швидко зникнуть, оскільки їм не подобається запах листя томатів.
Попелиця - настирливий і дуже небезпечний шкідник, здатний знищувати урожай. Щоб врятувати дерева і кущі від попелиці, приготуйте засіб на основі помідорною бадилля. Для цього вам знадобляться:
Почнемо приготування. Вам потрібно отримати густу проварену кашку - для чого замочують помідорову бадилля в звичайній воді і киплять все це кілька годин. Після цього прокип'ячене листя потрібно залишити на один день, а потім процідити весь цей розчин. Макуху можна викидати, а на кожні два літри отриманої томатної рідини додавайте по 10 літрів звичайної води. Потім до розчину потрібно додати трохи натертого господарського мила, це допоможе диво-засобу краще прилипнути до листів дерев і кущів.
Помідорна бадилля від попелиці на огірках, грушах, яблуках та інших рослинах вас здивує. Шкідники більше не будуть докучати вашому саду і городу. Просто обробіть розчином з бадилля і мила все, що вразила тля або плодожерка. Не забудьте обробити їм смородину і агрус. А зварене помідорна бадилля під малину врятує ягоди ще й від настирливих "жуків-смердючок".
Кінолог Рос Макнамара розповів про три породи собак, яких він ніколи б не завів для себе. На думку експерта, ці популярні собаки мають свої недоліки, передають Патріоти України. Перелік порід Рос виклав у відеоролику на своїй сторінці в соціальній мере...
На дорогах водії часто зустрічаються з різними запитаннями від патрульних. Деякі з них можуть здаватися дивними, а інколи навіть викликати сумніви. Експерти нагадали, що водіям важливо знати свої права у таких ситуаціях. Про це пише "Автотема", передаю...