Не робіть помилок! Чому вітаміни не можна приймати без призначення лікаря

Дуже часто українці самі призначають собі певні вітаміни та починають приймати їх, передають Патріоти України

Чи можна так робити, чи це робота лікаря, розповідає допис терапевта Михайла Цюрака в Instagram.

Що треба знати про вітаміни

Слово "вітамін" розшифровується як "життєво необхідний мінерал". Насправді так і є, вітаміни є тими речовинами, які необхідні для нормального функціонування нашого організму.

На жаль, багато українців приймають вітамінні комплекси та БАДи неконтрольовано, без консультації з лікарем, не знаючи про те, що вітаміни можуть і нашкодити в певних випадках.

Лікар навів у приклад факт, що вітаміни бувають жиророзчинні (вітаміни А, D, Е, К) і водорозчинні (вітаміни групи В, вітамін С, PP, H і т.д.). Жиророзчинні можуть накопичуватися в організмі досить швидко, призводячи до небажаних ефектів.

Небажані ефекти від вітамінів

Передозування вітаміну А (ретинол) призводить до збільшення печінки, селезінки, жовтяниці, проблем зі шкірою, також вітамін А у терапевтичних дозах протипоказаний при вагітності через негативний вплив на плід;

Передозування вітаміном Д (холекальциферол): м'язова слабкість, нудота, збільшення печінки, підвищення артеріального тиску.

Водорозчинні вітаміни при надлишковому споживанні в організмі не накопичуються, а виводяться з сечею. Проте і вони можуть мати негативний вплив на наше здоров'я при передозуванні. Наприклад:

  • передозування вітамінами групи В може стимулювати розвиток злоякісних пухлин;
  • тривалий неконтрольований прийом вітаміну С збільшує розвиток ниркових каменів.

Поради від лікаря

Найкраще попередження дефіциту вітамінів - це правильне і збалансоване харчування. Якщо ж ви помітили у себе симптоми, що можуть вказувати на дефіцит вітамінів - слабкість, сонливість, ламкість нігтів, випадіння волосся, сухість шкіри тощо - зверніться до лікаря.

Ці симптоми можуть бути не лише ознакою дефіциту вітамінів, а й вказувати на анемію, проблеми зі щитовидкою та багато іншого.

Поради, як творять дива! Як зробити волосся блискучим "не за всі гроші світу"

неділя, 24 листопад 2024, 22:10

Блиск – ознака здоров'я та доглянутості вашого волосся, проте повсякденний вплив забруднень, жорсткої води, хімічних засобів для укладання та гарячих інструментів може позбавити його цього бажаного сяйва, передають Патріоти України з посиланням на ТСН....

Превентивна краса: Медики пояснили, чи дійсно уколи ботоксом у 20-річному віці запобігають появі зморшок у майбутньому

неділя, 24 листопад 2024, 19:05

У світі набуває популярності так званий "превентивний ботокс", коли жінки віком від 20 до 30 років роблять інʼєкції ботулотоксину, щоб запобігти появі зморшок. . Але деякі лікарі закликають обережно ставитися до цієї тенденції – і не лише через "культ...