Навіть найміцніші пари іноді переживають непрості часи і замислюються про розставання. Точку кипіння кожен визначає для себе сам. Але ось кілька тривожних дзвіночків, які вказують, що врятувати відносини, швидше за все, не вдасться, передають Патріоти України.
Газлайтінг – слово, до якого не можна підібрати аналог у нашій мові, а тому доводиться використовувати оригінальний термін. Це форма психологічного насильства, коли одна людина намагається переконати іншу, що та неадекватна, надмірно чутлива, бачить світ спотвореним.
Типові фрази в арсеналі газлайтера: «Ти перебільшуєш», «Тобі просто здалося! Ти все не так зрозумів(ла)!»,«Не треба так нервувати! Тобі слова не скажи!», «Ні, я б такого ніколи не сказав(ла), навіщо ти вигадуєш?». Іноді все це говориться спеціально, щоб дестабілізувати жертву, позбавити її впевненості у власній адекватності і зробити більш покірною. Так зазвичай поводяться нарциси, психопати і просто маніпулятори.
В інших випадках людина газлайтить свого партнера підсвідомо, сама того не помічаючи, – тому що не хоче визнати, що була неправа.
Як би там не було, результат цих маніпуляцій може бути дуже сумним.
Жертви газлайтинга іноді переживають комплекс симптомів, схожих з ознаками посттравматичного стресового розладу. А в найважчих випадках справа може закінчитися самогубством.
Відносини, в яких одна людина регулярно вдається до подібних маніпуляцій, рідко бувають здоровими. І врятувати їх, швидше за все, не вийде.
Буває так, що у пари є проблеми і непорозуміння, але розрулити це намагається тільки хтось один. Читає статті та книги про відносини, постійно намагається обговорити ситуацію, йде на поступки, пропонує піти до сімейного психотерапевта . А другий рівноцінний учасник конфлікту не робить нічого. І взагалі всім своїм виглядом демонструє, що йому, взагалі-то, все одно – хай все буде як буде.
Уявіть, що ви разом з бізнес-партнером відкрили спільну справу, але в підсумку працюєте і вкладаєте гроші тільки ви, а він нічого не робить. Швидше за все, довго ви це терпіти не станете.
Відносини теж спільна справа, яка вимагає зацікавленості обох сторін.
А якщо це не так, значить, у пари просто немає майбутнього.
Не можете без здригання поцілувати цю людину, не хочете, щоб вона вас обіймала. Вас нескінченно дратує все, що робить і говорить ваша половинка. Навіть просто знаходитися поруч – і то противно. Деякі психологи вважають презирство головною ознакою того, що відносини підійшли до кінця і боротися вже нема за що. Тому що там, де з’явилися такі почуття, не буде місця любові, розумінню і навіть симпатії.
Таку людину можна добре описати одним словом: ненадійна. Вона бреше, пропадає в ті моменти, коли найбільше вам потрібна, витрачає за вашою спиною загальні гроші, постійно вплутується в якісь неприємні історії. І ви точно знаєте, що у важкі періоди покластися на цю людину не можна: буде великою удачею, якщо вона хоча б не підкине вам ще більше проблем.
Спроби зберегти такі відносини з часом приведуть вас в глухий кут.
У світі ітак занадто багато нестабільності, і це одна з причин, чому сучасні люди постійно живуть в стресі. У відносинах ми шукаємо спокій, комфорт і впевненість у завтрашньому дні. І не варто витрачати час і сили на того, хто не може всього цього дати.
Або зраджував хтось один. Головне тут ось що: одноразову зраду – інтимну або емоційну – ще можна в деяких випадках порахувати помилкою. Хоча тут, звичайно, кожен повинен вирішувати сам. Але якщо зради трапляються регулярно – і при цьому відносини не задумувалися як вільні, значить, у пари проблеми.
Виходить, що формально ці люди разом, але сплять, дружать і діляться емоціями з кимось іншим. А значить, від відносин тут нічого не залишилося і зберігати вже, на жаль, нічого.
Наприклад, партнер змушує вас кинути улюблену роботу, не дає займатися хобі і розвиватися. Через нього ви сваоритесь з друзями або батьками, нервуєте, погано спите, втрачаєте здоров’я. Все це можна віднести до ознак емоційного насильства.
Але буває і так, що люди не хочуть заподіяти один одному шкоди, але їхні стосунки все одно йдуть врозріз з розвитком або заважають душевному благополуччю. Наприклад, одному запропонували роботу за кордоном, а іншому, щоб поїхати туди, доведеться відмовитися від успішної кар’єри . Або один в холодному кліматі постійно хворіє і хоче перебратися куди-небудь на південь, а інший фізично не виносить спеку.
Якщо при цьому люди один одного люблять і відносини у них міцні, можна спробувати знайти вихід.
А ось коли стосунки вже на межі розпаду, такі розбіжності, швидше за все, стануть останньою краплею.
Ви помічаєте, що ваша пара більше не хоче проводити з вами час. Людина стала холодною і потайною, майже нічим з вами не ділиться, йде від розмов. По всьому видно, що вона вибудовує якесь своє, відокремлене життя і не хоче вас в нього пускати. І справа не обов’язково в тому, що у неї з’явився хтось інший.
Просто почуття закінчилися і далі вона хоче йти одна, навіть якщо сама цього ще не усвідомлює. А якщо людина вибудувала між вами стіну, пробитися крізь неї вже навряд чи вийде.
Ви не можете поговорити зі своїм партнером по душах. Чи не хочете обговорювати проблеми у ваших стосунках. Чи відчуваєте скутість, дискомфорт і відторгнення при думці про те, щоб поділитися з людиною своїми переживаннями. Все частіше мовчите і приховуєте.
Можливо, так відбувається, тому що партнер вас не підтримує, знецінює і критикує. Або ви не довіряєте йому, бо він здатний розбовтати ваші таємниці або використовувати їх проти вас. А може бути, ви просто вже не відчуваєте потреби бути відвертим з цією конкретною людиною.
У будь-якому випадку симптом досить тривожний: здорові відносини будуються на відкритості і довірі.
Там, де цього немає, вже складно щось поправити.
Природно, ніякі ідеї або поради не повинні бути керівництвом до дії – тільки приводом для роздумів. Єдина ситуація, в якій вам точно слід розірвати відносини, і як можна швидше, – це коли вашому життю і здоров’ю загрожує небезпека. Фізичне насильство, погрози або переслідування однозначно сигналізують про те, що відносини врятувати не можна. В інших випадках все ще можна виправити.
Осіння посадка редиски має безліч переваг, які принесуть гарний урожай та міцні рослини. Як саме треба правильно саджати редиску під зиму та які нюанси треба знати? РБК-Україна (проект Styler) пояснює, чому посадка редиски восени може стати ідеальним в...
Червоний буряк – корисний та смачний овоч. Однак, поряд з корисними властивостями буряк має серйозні протипоказання, може завдати шкоди людям з певними проблемами зі здоров’ям, передають Патріоти України. Кому не можна їсти буряк . - Людям із сечокам...