Психологічне дослідження показало, що стеження посилює підсвідоме розуміння людини, що за нею спостерігають. Це впливає на те, як мозок обробляє сенсорну інформацію, передають Патріоти України
Психологи з Технологічного університету Сіднея (UTS) працювали з 54 учасниками, щоб дослідити вплив спостереження на важливу функцію сенсорного сприйняття людини – здатність виявляти погляд іншої особи. Вивчення показало, що учасники експерименту могли швидше розпізнавати обличчя під час спостереженням, не усвідомлюючи цього сприйняття, пише SciTechDaily.
Нове психологічне дослідження показало, коли люди знають, що вони перебувають під наглядом, це створює автоматичну реакцію підвищеного усвідомлення того, що за ними спостерігають. Це має наслідки для психічного здоров’я населення, кажуть науковці.
Провідний автор дослідження, доцент кафедри неврології та поведінки Кайлі Сеймур, сказав, що попередні вивчення встановили вплив на свідому поведінку, коли люди знають, що за ними спостерігають. Але новий аналіз надає перші прямі докази того, що спостереження також має мимовільну реакцію.
"Ми знаємо, що система відеоспостереження змінює нашу поведінку, і це головна рушійна сила для роздрібних торговців та інших, які бажають розгорнути таку технологію для запобігання небажаній поведінці. Однак ми показуємо, що змінюється не лише явна поведінка – наш мозок змінює спосіб обробки інформації", – сказав доцент Сеймур.
Дослідник наголосив, що знайшов прямі докази того, що спостереження за допомогою відеокамер помітно впливає на закріплену та мимовільну функцію сенсорного сприйняття людини – здатність свідомо розпізнавати обличчя.
Вчений сказав, що, враховуючи зростаючий рівень стеження в суспільстві та дебати навколо реформи конфіденційності, результати дослідження свідчать про необхідність більш ретельного вивчення впливу стеження на психічні процеси та громадське здоров’я в цілому.
"Здатність швидко розпізнавати обличчя має вирішальне значення для соціальних взаємодій людей. Інформація, яка передається на обличчях, наприклад напрямок погляду, дозволяє нам будувати моделі свідомості інших людей і використовувати цю інформацію для прогнозування поведінки", – наголосив науковець
"Хоча це дослідження було спеціально зосереджено на несвідомих соціальних процесах, майбутні дослідження повинні вивчати вплив на лімбічну систему ширше, що матиме більш загальні наслідки для суспільного психічного здоров’я та важливості конфіденційності", – підсумував Кайлі Сеймур.
Розмороження холодильника – це важливий процес, який впливає на ефективність роботи приладу та збереження продуктів. Багато хто нехтує правильним доглядом, що призводить до передчасного зносу техніки. Редакція FoodOboz розповість про основні помилки пр...
Щоб не відчувати сильну втому та занепад сил у тілі після обіду, допоможуть корисні перекуси. Експерт назвала продукти, які варто їсти о 13:00 для кращого самопочуття, передають Патріоти України з посиланням на сайт The Mirror. Важливо їсти збалансова...