Організація побутових витяжок в наших будівлях в більшості випадків виконується не зовсім добросовісно. Тому з циркуляцією повітря в приміщеннях, зокрема в санітарних кімнатах, спостерігається ряд проблем. Вентканали забиваються сміттям, вода та пара постійно діє на стіни, предмети меблів та інтер’єру і це має критичні наслідки:
Вентилятор – основа штучних вентиляційних систем. Він широко використовується в побуті та незамінний в різних сферах життєдіяльності людини. Якщо заплановано покупку вентилятора для ванної кімнати, то витяжний вентилятор купити в Києві досить просто, але необхідно розібратись в специфіці його конструкції та дії.
Визначає скільки кубічних метрів повітря може перекачати вентилятор за одиницю часу (розраховується об’ємом кімнати та діаметром отвору, на який буде встановлено вентилятор). Згідно нормативних вимог в приміщеннях такого типу потрібно забезпечувати відновлення повітря на рівні 3 – 8 разів за годину.
Чим вентилятор потужніший, тим гучніше працює, але не повинен перевищувати 25-30 дБ, що вважається нормою и не завдає шкоди здоров'ю людини. Всі вентилятори під час своєї роботи створюють відповідний шум. Останнім часом виробники пропонують вентилятори, які можна впевнено назвати безшумними. Досягнуто це виробниками завдяки вдалому поєднанню форми корпусу та крильчатки, підбору правильної швидкості обертів, використанню тихого електродвигуна.
Краще вибрати прилад з підвищеним захистом. Він визначається класом ІР. Чим вищий показник, вказаний поряд з ІР, тим нижча ймовірність короткого замикання від вологи, пилу та інших подразників.
Сучасний ринок витяжних вентиляторів пропонує багато різних додаткових опцій:
Такі функції дозволяють максимально ефективно використовувати вентиляцію. Потрібно враховувати розмір ванної кімнати та режим її використання. Якщо кімната використовується для сушки білизни, то датчик вологості необхідний. Він в більшості моделей вмонтований разом з таймером затримки. Такий таймер включається при підвищеній вологості в межах 60 – 90%. Вентилятор буде працювати доки вологість не зменшується. Коли вологість досягає встановленого рівня, вмикається таймер затримки відключення і вентилятор продовжує працювати час виставлений на таймері, після чого вимкнеться.
Крім того, потрібно продумати варіант підключення вентилятора. Дуже зручно зробити активацію на одну клавішу з вимикачем світла.
Основні критерії при виборі вентиляторів витяжних виділено такі:
Крім того, побутові вентилятори розділяються за типом на осьові та відцентровані.
Осьовий вентилятор складається з таких елементів:
Лопасті виготовлені з легких, матеріалів, завдяки чому вони приводяться в дію навіть мало потужним двигуном (різноманітні моделі не перевищують 0,8 кВт). Чим більші вимоги до вентилятора, тим потужнішим має бути двигун. Розміри приладу мають значення для врахування діаметру отвору, куди буде вмонтовано вентилятор.
За дизайном витяжні осьові вентилятори для ванної кімнати виготовляються з додатковими елементами. Це можуть бути захисні сітки, жалюзі та декоративні заглушки, які будуть виконувати відповідну функцію захисту від комах та сміття, але швидко засмічуються та потребують додаткового обслуговування, частого прибирання. Навіть при виключеному вентиляторі повітря циркулює природним способом. Такі вентилятори коштують недорого та вважаються найкращим варіантом для невеликих кімнат, таких як ванна.
Відцентровані вентилятори складаються з таких основних частин:
Відмінність відцентрованого вентилятора від більш звичного осьового, полягає в його конструкції. За її рахунок циркуляція повітря відбувається під дією відцентрованої сили, яка в свою чергу виникає в процесі обертання колеса даного вентилятора. Іноді відцентровані вентилятори називають ще радіальними. Його форма створена таким чином, що у випадку зниження швидкості повітряних мас підвищується рівень тиску повітря.
На даний час відцентровані вентилятори мають класифікацію з урахуванням самих різних критеріїв.
Що стосується галузі застосування відцентрованих вентиляторів, то вони популярні в складі вентиляційних систем великої протяжності, користуються попитом завдяки малому споживанню електроенергії та практично безшумні в роботі.
Кінолог Рос Макнамара розповів про три породи собак, яких він ніколи б не завів для себе. На думку експерта, ці популярні собаки мають свої недоліки, передають Патріоти України. Перелік порід Рос виклав у відеоролику на своїй сторінці в соціальній мере...
На дорогах водії часто зустрічаються з різними запитаннями від патрульних. Деякі з них можуть здаватися дивними, а інколи навіть викликати сумніви. Експерти нагадали, що водіям важливо знати свої права у таких ситуаціях. Про це пише "Автотема", передаю...