Жінка, яка набрала 10 стоунів (приблизно 63 кг) через рідкісне гормональне порушення, стверджує, що змогла скинути цю вагу без допомоги препарату Оземпік лише за два роки — завдяки щоденній вправі, передають Патріоти України.
37-річна Ганна Май із Ковентрі, графство Ворикшир, у жовтні 2020 року отримала діагноз — хвороба Кушинга, після того як за два з половиною роки набрала 10 стоунів.
Це захворювання викликане тривалим впливом підвищеного рівня кортизолу. Серед головних симптомів — накопичення жиру в області живота й верхньої частини спини, а також округлення обличчя.
Це та ж хвороба, яку на початку цього року діагностували у американської комедіантки Емі Шумер, після того як її зовнішність обговорювали в мережі через ефект "місячного обличчя".
У лютому 2021 року Ганна перенесла операцію на мозку для видалення пухлини гіпофіза — причини хвороби. Після цього її перевели на стероїдні препарати для контролю стану.
У 2023 році Ганна припинила прийом стероїдів і вирішила позбутися набраної ваги.
На той момент вона важила 20 стоунів 5 фунтів (приблизно 129 кг) і носила одяг 26-го розміру. Зараз вона важить 10 стоунів 4 фунти (приблизно 65 кг), і все це — без ін’єкцій для схуднення, популярність яких різко зросла у Великій Британії.
Секрет успіху, за словами Ганни — щоденні заняття пілатесом у поєднанні з білковою дієтою з низьким вмістом вуглеводів.
«Я вважаю, що Оземпік — це чудово для тих, кому він потрібен з медичних причин. Але якщо дати собі шанс і прикласти зусилля — можна досягти успіху», — каже вона.
«Це нелегко. Треба наполегливо працювати і думати, ким ти хочеш бути».
Ганна почала стрімко набирати вагу після 30 років: за кілька місяців вона додала 7 стоунів (близько 44 кг). Лікарі не могли встановити причину, часто питали, чи не вагітна вона, і списували все на "гормони".
Врешті-решт, вона самостійно знайшла інформацію про хворобу Кушинга, роздрукувала список симптомів і пішла до лікаря, після чого їй зробили аналізи та МРТ, які підтвердили діагноз.
Найпоширенішою причиною хвороби Кушинга є доброякісна пухлина гіпофіза, яка викликає надмірне вироблення гормону АКТГ — що, своєю чергою, стимулює наднирники виробляти занадто багато кортизолу.
«Поки я була на стероїдах, схуднути було дуже важко. Але щойно я припинила їх приймати — все стало набагато легше», — згадує Ганна.
Вона також дотримується суворої дієти: виключила цукор, молочні продукти та глютен після діагнозу целіакії.
«Я дуже пишаюся собою. Завжди боюся, що вага повернеться. Але зараз я щаслива. Коли дивлюсь на старі фото — сумно, але я також розумію, який шлях я пройшла».
Сьогодні Ганна збирає гроші для Pituitary Foundation і повернулася до 10-го розміру одягу — того, який носила до хвороби.
Багато хто, переходячи на дієту, зосереджується на виключенні цукру, солодощів чи жирної їжі. Однак не лише окремі продукти впливають на вагу - важливу роль відіграють поєднання продуктів, які можуть значно ускладнювати схуднення. Дізнайтеся, яких комб...
Ванна кімната - місце, де часто з’являється пліснява через підвищену вологість. Найчастіше чорні плями виникають саме на силіконі, який використовується для герметизації стиків ванни, душової кабіни чи плитки. Чи можна видалити цей наліт домашніми засо...