ТОП-5 поганих звичок, які убивають імунітет - позбудьтеся їх негайно!

Імунітет захищає нас не тільки від інфекцій, як то грип чи коронавірус, він також бореться із запальними та пухлинними процесами в організмі, передають Патріоти України.

Тому міцна імунна система така важлива для підтримання здоров’я всього тіла. Але своїми діями ми самі можемо завдати їй шкоди. Тому експерти склали список звичок, яких варто позбутись, щоби не послаблювати захисні сили організму. Видання Eat This, Not That зібрало ці звички. І пояснило, за рахунок чого вони шкодять імунітету.

Зловживання алкоголем

Алкоголь негативно впливає на наші вроджені та адаптивні імунні клітини, пояснюють лікарі. Тож, перебравши один раз, ви послаблюєте свій захист приблизно на 24 години. А постійне вживання спиртного ушкоджує слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, а також захисні Т-клітини та нейтрофіли, що знаходяться у ньому. Це порушує бар'єрну функцію кишечника та сприяє проникненню мікробів у кров, що призводить до запалення.

Куріння

Куріння настільки порушує баланс захисних сил організму, що може призвести до розвитку імунних та аутоімунних порушень. Так нові дослідження показали, що через споживання тютюнового диму може розвиватись ревматоїдний артрит – аутоімунне захворювання, яке вражає суглоби. Це на додачу до раку легень, який давно пов’язують з курінням напряму.

Брак сну

Міцний нічний сон відновлює усі сили організму, в тому числі його здатність до захисту себе від хвороб. Свіжі дослідження вказують, що брак сну може негативно вплинути на ефективність вакцини – виробіток антитіл буде нижчим за очікуваний. Також відомо, що люди, які регулярно не висипаються, більше схильні до застуд вірусного походження. Тому лікарі наполягають на тому, що кожна людина повинна отримувати свої 7-8 (а за потреби і більше) годин сну.

Самотність

Людина, яка не контактує з іншими людьми гірше справляється зі стресом – це уже доведений наукою факт. Також з’ясувалось, що самотні люди більше схильні до підвищеного ризику раку, нейродегенеративних захворювань і вірусних інфекцій. Тому, якщо ви відчуваєте самотність, обов’язково подбайте про налагодження якихось соціальних контактів – заведіть друзів чи добрих знайомих, з якими будете спілкуватись регулярно. Це не тільки підніме вам настрій, але і зміцнить імунітет.

Погана дієта

Між імунітетом та дієтою існує абсолютно прямий та безпосередній зв'язок. Недарма ще здавна кажуть, що людина є тим, що вона їсть. Насичені жири та трансжири, надмір цукру та солі, брак клітковини, мінеральні та вітамінні дефіцити, викликані бідною чи одноманітною дієтою – все це заважає організму опиратись хворобам. Лікарі вважають хорошим вибором середземноморський тип харчування. Але навіть просто скоротити кількість смаженої їжі і збільшити споживання овочів уже принесе хороші результати.

Джерело: Обозреватель

Поганий запах із духовки? Всього одна ложка цього продукту вирішить цю проблему

четвер, 23 березень 2023, 15:08

Побутова техніка потребує регулярного обслуговування, щоб продовжити термін її служби та зберегти її як нову. І духовка не є винятком. Більш того, через залишки їжі і пригорілі плями, що покривають грати або дно духовки, на вашій кухні можуть з’явитися...

Перевірте свій мозок! Якщо на цій картинці ви побачили всього кілька об'єктів - є проблеми

четвер, 23 березень 2023, 14:12

Дана оптична ілюзія стверджує, що може розповісти вам про стан вашого мозку тільки по тому, що ви можете побачити на цій вельми завантаженій різними деталями картинці, передають Патріоти України. В соцмережі був опублікований пост з цією картинкою і на...