Цілу чи половинку? Які таблетки точно не можна розламувати

Часто буває, що в одній таблетці не міститься потрібна доза або людині важко проковтнути цілу пігулку, тому вона її розламує. Виявляється, це можна робити не з усіма медикаментами, передають Патріоти України.

Чи можна ділити таблетки

Насамперед варто розуміти, що в пігулці, яка не призначена для поділу, компоненти можуть розподілятися нерівномірно. Тому неможливо визначити точне дозування половинки. Особливо це правило стосується ліків із кількома активними речовинами.

Також деякі ліки покривають спеціальною захисною оболонкою. Якщо її порушити, речовини можуть потрапити у кров надто швидко і результат може бути неефективним або зовсім не таким, як ви сподіваєтеся. Часто пігулки спричиняють і негативну реакцію зі шлунковим соком.

Не варто забувати і про те, що таблетка, поділена на частини, за дії сонячного проміння чи вологості може швидко втратити свої властивості.

Які таблетки розламувати точно не варто

Потрібно просто запам'ятати деякі нюанси, і тоді ви точно не будете ділити ті ліки, які не можна розламувати:

  • таблетки, в яких немає спеціальної полоски для ділення на половинки;
  • пігулки, які легко розсипаються, кришаться;
  • ліки, які мають різкий смак і можуть подразнювати шлунок;
  • таблетки з кількома основними компонентами;
  • протизаплідні засоби;
  • судинозвужувальні та протисудомні препарати;
  • ліки для хіміотерапії;
  • капсули з гелем чи порошком.

Як полегшити процес приймання таблетки

Якщо ви найчастіше ділили таблетки, тому що вам було важко їх проковтнути, варто дослухатися до простих порад, які допоможуть полегшити цей процес.

Під час приймання знеболювальних засобів завжди тримайте напохваті велику склянку води. Якщо рідини буде достатньо, таблетку буде легше ковтати. Також вода запобігає застряванню залишків пігулки у стравоході і пошкодженню слизової оболонки.

Крім того, якщо ви щоразу запиватимете таблетки достатньою кількістю води, вони будуть краще розчинятися і засвоюватися організмом.

Важливо також їсти наперед. Хоча багато ліків можуть діяти і натщесердце, деякі негативно впливають на шлунок.

Народні прикмети на 19 січня. Макарів день. Важливі клопоти краще відкласти

неділя, 19 січень 2025, 7:05

19 січня за новим церковним календарем (1 лютого за старим стилем) віряни України згадують преподобного Макарія Великого, відомого автора безлічі духовних бесід і молитов. У народному календарі - Макарів день. . Цей угодник Божий народився в Єгипті, ...

Секрет господинь! Як приготувати тушковане м’ясо, яке розпадається на волокна

неділя, 19 січень 2025, 6:13

М’ясо за цим рецептом виходить м’яким, навіть яловичина здається, що ніжна, мов куряче філе. Ідеальна м’ясна підлива до гарніру розпадається на волокна варто лише взяти губами шматочок, передають Патріоти України. Інгредієнти:. Свіже м’ясо ріжемо таким...