Відчуваєте "вічну втому"? Ось що стоїть за відчуттям виснаження і як з цим боротися

Сон є критично важливим для вашого здоров’я та загального самопочуття. Якщо ви не забезпечите своєму тілу достатню кількість відпочинку, це може мати негативний вплив на фізичний стан, концентрацію та поведінку, передають Патріоти України

Згідно з даними Фонду сну, хронічне недосипання може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям, зруйнувати стосунки, знизити продуктивність на роботі і навіть спричинити депресію. Постійна втома та нестача енергії – це тривожний сигнал, на який не можна не звертати уваги, наголошує eatthis.com.

Якщо вам здається, що ви єдиний, хто думає: "Чому я постійно втомлений?", то ви помиляєтесь. За статистикою Google, це питання неодноразово вводили в пошуковик. Фразу "Чому я завжди відчуваю втому?" шукали на 500% частіше, ніж зазвичай, і це більше, ніж будь-яке інше запитання за останні 18 років. Цей факт дійсно вражає. Відкриття зробили експерти з Everynight.com, які відзначили різке зростання кількості таких пошукових запитів.

Стрес як основний фактор втоми

"Пандемія COVID-19 виснажила наші фізичні та емоційні ресурси. Багато людей вже понад рік перебувають у стресовому стані через непередбачувані обставини: робота з дому в умовах дистанційного навчання дітей, втрата близьких через вірус або ж відчуття самотності через неможливість зустрітися з друзями та родиною, негативно вплинула на психічне здоров’я людей", – пояснює експерт зі сну Жасмін Лі.

Лі також зауважує, що стрес значно погіршує якість сну, зокрема швидкий сон, а також спричиняє безсоння. Коли сон порушений, наступний день стає важким та емоційно виснажливим. Дослідження, опубліковане в журналі BMC Research Notes, підтверджує сильний зв’язок між стресом і втомою.

"Медичні працівники, які працюють на передовій боротьби з вірусом, відчувають колосальне виснаження та стрес, що призводить до так званої "бойової втоми". Це проявляється через депресію, вигорання та посттравматичні симптоми, як-от кошмари, особливо під час тривалої роботи на межі своїх можливостей", – зазначає Лі. Окрім того, все більше пацієнтів, які перенесли COVID-19, скаржаться на хронічну втому після одужання.

Ця пандемія спричинила ізоляцію, розлади, хвороби та, звісно, втому, яку Лі називає "токсичним міксом виснаження". Це підтверджує й велика кількість людей, які звертаються до Google із запитами щодо своєї втоми. Якщо ви постійно відчуваєте втому, важливо звернутися до лікаря, щоб з'ясувати її причини.

Дачникам на замітку! Що необхідно зробити у травні з малиною, щоб отримати щедрий урожай

середа, 14 травень 2025, 17:57

Кущі малини, як правило, дуже легко вирощувати в садах, але є одне завдання, яке потрібно виконати в травні, щоб отримати щедрий урожай. Садівники зазначають, що малину потрібно удобрювати відразу після того, як вона почне цвісти, адже у цей період в...

Це здивує! Що буде з організмом, якщо їсти банани щодня

середа, 14 травень 2025, 17:30

Банани часто вважаються одним із найкорисніших фруктів завдяки своїй поживній цінності та універсальності у щоденному раціоні. Їх зручно брати з собою, легко поєднувати з іншими продуктами й вони чудово смакують, передають Патріоти України. . Однак, на...