Водіям на замітку: Чому не варто прогрівати машину в мороз, якщо не збираєтеся нікуди їхати

Ще з часів наших дідусів багато водіїв узимку намагаються прогрівати машини майже не щодня, навіть якщо нікуди не збиралися їхати. Навіщо і чому, ніхто не може пояснити. Адже така "турбота" про машину може одного разу погубити двигун автомобіля, інформує Ukr.Media, передають Патріоти України.

Отже, морозним днем автомобіліст іде прогрівати свою "ластівку". Акуратно скидає сніг із дверей, відчиняє їх, сідає за кермо, запускає двигун. Потім неспішно, доки машина гріється, бере щітку і змітає з кузова сніг. Після чого, переконавшись, що двигун нагрівся до робочої температури, глушить його і з почуттям виконаного обов'язку йде додому. Задоволений тим, що не дав застоятись поршневій та АКБ підбадьорив.

Однак досить часто досягається протилежний ефект — аж до капремонту двигуна. Адже, як не дивно, але взимку, особливо в люті морози, прогрівати транспортний засіб та їздити на короткі відстані не варто. Адже в результаті можна отримати серйозні проблеми зі змащенням, яке, втративши всі свої властивості, здатне вбити силовий агрегат.

Річ у тім, що в результаті описаних дій у верхніх патрубках системи вентиляції картера з'являється конденсат. Під час самого прогріву нічого страшного не трапляється, але після набору робочої температури та подальшої зупинки двигуна починає страшне. Через коливання температури на стінках трубок утворюється волога.

І якщо запустити двигун хвилин на 10, то не вся рідина встигає випаруватися. А осівши у головці блоку і на всіх супутніх елементах вона змішається з мастилом, утворюючи замість робочого мастила емульсію. Яка і зробить зрештою свою справу, засудивши мотор до перебирання. Від одного разу, звичайно, нічого не станеться, але систематичне прогрівання авто робить свою справу.

Щоб не потрапити в халепу, фахівці рекомендують не чіпати машину в сильні морози. Нехай спокійно стоїть, нічого поганого з нею не станеться. А якщо дуже хочеться, то прогрівати її варто не менше 30 хвилин, якщо у вас бензин, і не менше 45, якщо дизель. Так ви і себе заспокоїте та збережете ресурс двигуна.

Секрет господинь! Що зробити, щоб котлети не прилипали до сковороди

понеділок, 20 січень 2025, 9:12

При приготуванні котлет дуже важливо не лише вибрати хороші продукти та замісити якісний фарш, передають Патріоти України. Ключове значення набуває сам процес смаження, адже часом котлети, які вийшли ідеальними, ні в яку не хочуть відставати від поверх...

Народні прикмети на 20 січня. Зимовий м'ясоїд. Традиції та забобони

понеділок, 20 січень 2025, 7:05

Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...