Звичка подрімати вдень 15-20 хвилин покращує когнітивні здібності та підвищує концентрацію уваги, вважає психіатр та експерт зі сну Честер Ву. Його думку наводить Daily Mail, передають Патріоти України.
За словами фахівця, раніше вважалося, що організм відновлює фізичні та психічні сили лише у глибоких фазах сну, проте нові дані доводять, що поверхневий сон приносить не менше користі. Ву розповів, що в стані між сном і неспанням усі функції організму сповільнюються: знижується частота серцевих скорочень, опускається температура тіла та кров'яний тиск. Це допомагає звільнити ресурси організму та направити їх на відновлення.
Ву додав, що поверхневий сон відіграє істотну роль у процесі формування моторної пам'яті – спогадів про виконання фізичних завдань. Крім того, за його словами, короткий денний сон є добрим способом покращити розумові здібності та концентрацію.
Психіатр зазначив, що норма поверхневого сну для кожної людини є індивідуальною. Він пояснив, що протягом ночі мозок занурюється у всі фази й знаходиться в кожній із них стільки, скільки йому потрібно. Тому для повноцінного відпочинку та благополуччя Ву радить не зациклюватися на певних фазах, а намагатися дотримуватись режиму та давати організму достатньо часу для відновлення.
Дізнайтеся, що потрібно мати з собою, які документи оформити та як підготуватися до поїздки без зайвих хвилювань . Подорожі — це не лише про емоції, а й про підготовку. Особливо, коли мова йде про перетин кордону. Навіть якщо ви вже не раз були за кор...
Коли шукаєш автомобіль для родини, список вимог чималий. Хочеться, щоб усім було зручно. Потрібен простір – і для пасажирів, і для нескінченних дитячих речей, велосипедів чи торбин. А ще дуже важливою є безпека, адже немає нічого ціннішого за життя та ...