Звичка подрімати вдень 15-20 хвилин покращує когнітивні здібності та підвищує концентрацію уваги, вважає психіатр та експерт зі сну Честер Ву. Його думку наводить Daily Mail, передають Патріоти України.
За словами фахівця, раніше вважалося, що організм відновлює фізичні та психічні сили лише у глибоких фазах сну, проте нові дані доводять, що поверхневий сон приносить не менше користі. Ву розповів, що в стані між сном і неспанням усі функції організму сповільнюються: знижується частота серцевих скорочень, опускається температура тіла та кров'яний тиск. Це допомагає звільнити ресурси організму та направити їх на відновлення.
Ву додав, що поверхневий сон відіграє істотну роль у процесі формування моторної пам'яті – спогадів про виконання фізичних завдань. Крім того, за його словами, короткий денний сон є добрим способом покращити розумові здібності та концентрацію.
Психіатр зазначив, що норма поверхневого сну для кожної людини є індивідуальною. Він пояснив, що протягом ночі мозок занурюється у всі фази й знаходиться в кожній із них стільки, скільки йому потрібно. Тому для повноцінного відпочинку та благополуччя Ву радить не зациклюватися на певних фазах, а намагатися дотримуватись режиму та давати організму достатньо часу для відновлення.
Чому краще не спішити поперед сусідів у цій справі та чому доцільніше орати город пізніше, ніж раніше, передають Патріоти України. Ось які аргументи наводить Анатолій Ярошенко. 1. Холодний ґрунт набагато щільніший і навантаження на техніку набагато біл...
З огляду на те, що справжнє весняне тепло та сонячна погода все ж повернулися, ми все частіше помічаємо і надокучливих комах, які прийшли разом з ними, – мух, передають Патріоти України. Але є хитрий трюк, щоб не дати мухам залітати у ваш дім, який нас...