Ви будете здивовані! Вчений розповів, хто "заснував" поцілунки і яке значення вони мали

Поцілунки є одним з найпопулярніших проявів людської тактильності. Однак вчені досі сперечаються, як саме вони виникли. Нове дослідження британського вченого показало, що походження поцілунків може бути пов’язане з піклуванням людиноподібних мавп одне про одного, передають Патріоти України.

Його висновки опубліковані у науковому журналі Evolutionary Anthropology, пише Phys.org.

Адріано Р. Ламейра з Університету Ворика проаналізував наявні гіпотези походження поцілунків.

Він з’ясував, що основним засобом встановлення та підтримки соціальних зв'язків для людиноподібних мавп був грумінг – догляд за шерстю одне одного. Наприкінці цієї "процедури" мавпи випинали губи й робили легке всмоктування, щоб прибрати з шерсті сміття або паразитів.

На думку вченого, грумінг міг бути й частиною культури ранніх людей. З плином часу, коли вони еволюціонували та втрачали волосся на тілі, потреба у такому догляді зменшилася. Але "сеанси грумінгу" залишилися – як прояв соціального зв’язку.

Своє припущення науковець назвав "гіпотезою фінального поцілунку грумера".

Дослідження підтверджує думку про те, що у людиноподібних мавп та людей поцілунок є символічним жестом, який сигналізує про соціальні й родинні зв'язки та зміцнює їх.

Водночас інші примати беруть участь у соціальних зв'язках в інший спосіб. Наприклад, капуцини встромляють пальці в очі та ніздрі тих, хто їм подобається.

Щоб перевірити гіпотезу про грумінг, вчений рекомендує зосередити майбутні дослідження на детальному описі поведінки людиноподібних мавп під час цього процесу.

Варто знати! Що їсти на ніч, щоб не було набряків

п’ятниця, 18 квітень 2025, 23:10

Проте за словами нутриціологині Катерини Крупкіної, яку нещодавно запросила на інтерв’ю Марічка Падалко для свого YouTube-каналу, важливо не те, коли саме ми їмо, а що обираємо на вечерю. Набряки вранці — це наслідок затримки рідини в організмі, яка на...

Дачникам на замітку! Чим не можна підживлювати кущі малини

п’ятниця, 18 квітень 2025, 17:50

Малина – рослина досить чутлива до умов, у яких її вирощують. Від складу ґрунту та рівня зволоженості залежить, наскільки великими та смачними будуть ягоди, передають Патріоти України. А на склад ґрунту, звісно, впливають добрива, якими ви підживлюєте ...