"Чи готова редакція засудити дії свого кореспондента?": У Чехії розгорається скандал через підтримку журналістом бойовиків "ДНР"

Статті "спеціального кореспондента Dnes на сході України" переповнені романтизацією і прославлянням злочинців, які захопили частину української території та взяли в заручники мільйони українців.

Бойовики "ДНР" здалися чеху "романтичними героями". Фото: соцмережі.

Посольство України у Чехії відреагувало на опубліковані газетою Mlada fronta Dnes статті журналіста Адама Гаєка, який незаконно потрапив до окупованих районів Донбасу та у своїх матеріалах прославляв бойовиків, передають Патріоти України.

Відповідь посла України в Чехії Євгена Перебийноса надрукована зазначеним виданням. Посол нагадує, що газета надрукувала три матеріали "спеціального кореспондента Dnes на сході України", які переповнені романтизацією і прославлянням злочинців, які захопили частину української території та взяли в заручники мільйони українців. "Складається враження, що єдиним завданням Адама Гаєка було максимально відбілити образ бандитів, які разом з російськими військовослужбовцями тероризують місцеве населення на Донбасі та знищують рештки його інфраструктури" - зазначає Перебийніс.

При цьому щодо українських військових Гаєк використовує неприйнятні порівняння, більше характерні для російських пропагандистських ЗМІ. "І хоча принизливі характеристики України та українців він вкладає в уста нібито персонажів своїх статей, але загальний висновок, до якого він намагається підвести читачів, є очевидним: виправдати злочини, які здійснюються Росією та її маріонетками на Донбасі," - пише посол. Також він наголошує на тому, що кореспондент потрапив на територію окупованих районів Донбасу в обхід законів України й перетнувши український кордон, очевидно, з території Росії.

"Чи усвідомлює редакція, що це кидає тінь вже не на журналіста, а загалом на репутацію всього видання? Якщо ж редакція про це не знала, то чи готова вона засудити дії свого журналіста, який, можливо, використав ім’я однієї з найвпливовіших чеських газет у тільки йому відомих цілях?" - заявив Перебийніс. Варто зазначити, що останній матеріал Гаєка був опублікований в Dnes 21 травня і має назву "Чеські воїни, що борються на Донбасі: тут більше демократії, ніж у вас". У ній йдеться про чеських бойовиків на Донбасі, в статті автор "смакує" їхні злочини проти українців.

"Нехороша історія з Великим крадівництвом має нехороше продовження. Тепер у Зеленського будуть красти в борг", - політолог

п’ятниця, 18 червень 2021, 22:29

"Нехороша історія з Великим крадівництвом має нехороше продовження. Тепер у Зеленського будуть красти в борг. Пам’ятаєте як колишній радник голови Офісу президента Уманський заявив, що гроші із "ковідного фонду", які «чомусь» направили на будівництво д...

Битва за Азовське море: Чому Україна має заявити про денонсацію угоди 2003 року

середа, 12 травень 2021, 22:09

Переконаний, денонсація договорів із Росією щодо Азовського моря дала б Україні істотні переваги в процесі захисту власних територій і своєї економічної зони. Вчинивши так, ми б зняли безліч питань. І змогли б апелювати до країн Заходу, вказуючи на поруше