"Дешево та сердито": Польща поставляє озброєння для ракетних катерів ВМСУ

Польща довгий час залишається основним партнером України з поставки радянських озброєнь з держав колишнього Варшавського договору

Польща у 2018 році експортувала до України дві 76-мм корабельні артилерійські установки АК-176М. Відповідну інформацію було оприлюднено на офіційному сайті «Реєстру звичайних озброєнь ООН», зазначають Патріоти України. Ця артилерійська установка була розроблена у СРСР на ЦНІІ «Буревестник» у 1979 році. Серійно виготовлялась на Горьківському машинобудівному заводі.

190604 Poland 3

Наразі у Військово-Морських Силах ЗС України залишився лише один корабель, що має на озброєнні таку зброю, це ракетний катер «Прилуки». Також установка АК-176М стоїть на морської охорони 2-го рангу ДПСУ «Григорій Куроп’ятников».

Відомо, що згідно з проектом ПрАТ Завод «Кузня на Рибальському» такою установкою також планується озброїти ракетні катери «Лань ЛК» проекту 58260.

Варто відзначити, що в українському звіті, який був поданий до «Реєстру звичайних озброєнь ООН» інформації про експорт АК-176М немає.

Також там відсутні дані й про імпорт з України до Польщі 92 реактивних снарядів РС-80 (вітчизняний аналог некерованого авіаційного реактивного снаряда С-8), які є в польському звіті.

Речник Запорізької ОВА "засвітив" результати артобстрілу міста

п’ятниця, 27 травень 2022, 11:54

Оприлюднені в мережі фото і відео наслідків ракетних атак противник може використовувати для коригування вогню, що призводить до збільшення числа жертв серед українських військових та мирних громадян. Попри заборону публікувати фото та відео наслідків ...

"Азовсталь" - найбільша поразка в історії РФ

четвер, 26 травень 2022, 0:18

Кінець оборони Маріуполя та подвиг героїв "Азовсталі": попри те, що росіянам зрештою вдалося встановити контроль над містом, штурмова операція назавжди закарбується в історії рф, як найбільший військовий провал. Штурм Маріуполя та "Азовсталі" став війс...