Київ йде під землю: 10 найнебезпечніших вулиць

Всього на сьогоднішній день в столиці налічується 141 аварійна ділянка.

Кловський узвіз. Фото: Вікіпедія.

У мережі опублікували список вулиць Києва, яким загрожують зсуви, повідомляють Патріоти України.

Така загроза знову виникла в столиці з приходом весни. Жителів деяких вулиць турбує дана проблема вже давно, вони б'ють на сполох, що їх будинки йдуть під землю.

Одна з найпроблемніших територій в Києві - Кловський узвіз. Найнебезпечніші ділянки там, де стоять житлові будинки - на вулиці Мечникова 7-а, 7-б, і Мар'яненка, 14. Чотири роки тому біля цих будинків стався зсув, який вирвав дерева з корінням і зніс гаражі. А в кінці минулого року місцевих жителів налякало скупчення робітників і техніки біля цих будівель. Вони занепокоїлися, що це чергове будівництво, адже навколо йде зведення нових ЖК. Але виявилося, що забудовники почали роботи з порятунку схилу.

"Зараз робочі щось активно риють, але видно, що у них є великі проблеми - в котлованах постійно збираються озера з води і бруду. Що там роблять - неясно. Але всі говорять, що тут виросте чергова висотка", - розповіла мешканка будинку на Мар'яненка, 14, Гаяне Атаян - дочка відомої української художниці Тетяни Яблонської, яка прожила в цьому будинку 45 років.

У КМДА в січні визнали, що на Кловському узвозі є загроза виникнення НП техногенного характеру. Влада прийняла рішення, що зміцненням схилів у столиці повинні займатися землекористувачі або балансоутримувачі ділянок. У випадку з Кловським це забудовники. Останні вже підрахували, що зміцнення схилів обійдеться їм в 60 мільйонів гривень.

Також одною з небезпечних ділянок є і Печерськ. Зсув загрожує жителям будинків на вулиці Філатова біля озера Глинка. У 2013 році біля озера стався обвал землі і утворився обрив в 20-30 метрах від житлових будівель. У 2016-2017 роках почалися роботи зі зміцнення схилу біля водойми, однак зараз роботи припинилися.

"Протизсувні роботи не ведуться через коригування проектно-кошторисної документації та включення в неї додаткових обсягів робіт", - пояснив Іван Пастухов, заступник директора департаменту РКІ КМДА.

Так, найнебезпечніші аварійні вулиці:

  • Схили біля озера Глинка (Печерський район)
  • Кловський узвіз (Печерський)
  • Вознесенський узвіз (Шевченківський)
  • Територія Олександрівської лікарні (Печерський)
  • Схили Петровського яру (Шевченківський)
  • Будинки номер 22, 24, 26 на вулиці Адмірала Ушакова (Голосіївський)
  • Вулиця Академіка Кащенка, 154 (Голосіївський)
  • Провулок Навчальний, 7 (Голосіївський)
  • Вулиця Квітки-Основ'яненка, 12 (Голосіївський)
  • Вулиця Воздвиженська (Подільський)

Список КМДА аварійних ділянок в Києві:

Всього на сьогоднішній день в місті налічується 141 аварійна ділянка. У планах КМДА на найближчі два роки - споруда комплексу протизсувних споруд у Солом'янському районі, закінчення робіт біля озера Глинка і протиаварійні роботи з облаштуванням підпірних стінок між будинками №5/1-а на вулиці Трьохсвятительькій і №10 на Костьольній вулиці в Шевченківському районі. Поки в мерії не дали відповіді, скільки будуть коштувати проведення таких робіт.

Вирішальну роль у деокупації Криму відіграє партизанський рух

вівторок, 16 серпень 2022, 23:01

Стосовно можливості активізації партизанського руху, враховуючи неоднорідність етнічного складу анексованого півострову, українській стороні, на мою думку, варто працювати саме в цьому напрямку. Сьогодні Президент Володимир Зеленський підписав указ про...

Рф змушена перенести "референдуми" в ОРДЛО: британська розвідка підтверджує дані місцевих сил спротиву.

вівторок, 16 серпень 2022, 22:52

Це не перший випадок, коли інсайди західних розвідок щодо ситуації на сході України фактично мають українське походження або підтверджують дані українських джерел. У міноборони Великобританії з посиланням на дані розвідки повідомили, що росія перебуває...