"У стародавньому соборі розкрили таємницю останнього римського імператора", - Mirror (фото)

Вчені-археологи, досліджуючи історію найдавнішого константинопольського патріаршого собору Святої Софії, через 1554 роки встановили місце в колишньому храмі, де стояв під час церемоній бувший на той час правителем Візантії Юстиніан Великий.

Відомо, собор Святої Софії був побудований ще в 532 році нашої ери – він є вінчаючим шедевром епохи правління східно-римського імператора Юстиніана I, який завдяки своїй діяльності по поверненню втрачених імперією земель отримав прізвисько "останній римлянин", передають Патріоти України з посиланням на Mirror.

Реставруючи події, дослідники встановили точне місце, де Юстиніан стояв під час церемоній в соборі Святої Софії. На сьогоднішній день дана ділянка відзначена ледь помітним на тлі загальної величі будівлі кам'яним кругом. Подібними кам'яними дисками в ті часи відзначали місце, де стояли правителі.

Також вчені виявили оригінальний баптистерій, де сім'я імператора хрестила своїх дітей.


США та ОБСЄ стурбовані розгортанням батальйонно-тактичних груп РФ на Донбасі

вівторок, 16 червень 2020, 10:11

Передусім, виникає питання до Головного управління розвідки МОУ. Вони фактично «проспали» розготання додаткових підрозділів ЗС РФ. І це вже не перший випадок – аналогічна ситуація була і в лютому, коли ми повідомляли про те, що на території Луганської обл

Збільшення обстрілів на первомайсько-стаханівському напрямку збіглося з передислокацією підрозділів окупантів

неділя, 14 червень 2020, 10:39

Зазначу, що збільшення кількості обстрілів на первомайсько-стаханівському напрямку збіглося в часі із зафіксованою місцевими джерелами ГІ “Права Справа” передислокації окремих підрозділів ЗС РФ та 6-го полку 2-го армійського корпусу “ЛНР”. За інформаці...