"У стародавньому соборі розкрили таємницю останнього римського імператора", - Mirror (фото)

Вчені-археологи, досліджуючи історію найдавнішого константинопольського патріаршого собору Святої Софії, через 1554 роки встановили місце в колишньому храмі, де стояв під час церемоній бувший на той час правителем Візантії Юстиніан Великий.

Відомо, собор Святої Софії був побудований ще в 532 році нашої ери – він є вінчаючим шедевром епохи правління східно-римського імператора Юстиніана I, який завдяки своїй діяльності по поверненню втрачених імперією земель отримав прізвисько "останній римлянин", передають Патріоти України з посиланням на Mirror.

Реставруючи події, дослідники встановили точне місце, де Юстиніан стояв під час церемоній в соборі Святої Софії. На сьогоднішній день дана ділянка відзначена ледь помітним на тлі загальної величі будівлі кам'яним кругом. Подібними кам'яними дисками в ті часи відзначали місце, де стояли правителі.

Також вчені виявили оригінальний баптистерій, де сім'я імператора хрестила своїх дітей.


Поближче до пекла? Держдума Росії йде під землю (відео)

неділя, 26 травень 2019, 18:15

Скандальний російський політик Володимир Жириновський упевнений - необхідно негайно починати будувати нову будівлю. Будівля російської Держдуми в Москві може в будь-який момент піти під землю, оскільки знаходиться в аварійному стані, зазначають Патріот...

Хіти тижня. В Україні створили заміну скандальним "мінометам Пашинського"

неділя, 26 травень 2019, 13:00

На відміну від "Молота", міномет "Бучарда" є самостійним продуктом, а не копією радянського. В Україні на заміну міномету "Молот" створюють новий 120-мм міномет "Бучарда", який має значну перевагу над попередньою зброєю. Створюється міномет на базі Ста...