1 січня 2022 року в Україні традиційно відбудуться святкові заходи на честь 113-річчя від дня народження Степана Бандери. Як стало відомо на нараді в МВС, всього заплановано до 50 таких заходів, участь у яких, згідно із заявками, візьмуть близько 10 тисяч людей по всій країні.
Традиційно наймасовіші акції очікуються у Києві, Одесі та на західній Україні, де в деяких містах банери із зображенням Бандери вже з'явилися офіційно. Так, у Тернополі банер вивісили на будівлі обласної адміністрації, а у Хмельницькому — на будівлі великого торгового центру. Це супроводжувалося виконанням відомої в соцмережах пісні «Батько наш Бандера».
Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в тернопільському селі Угринів у сім'ї греко-католицького священика, проте доля приготувала йому політичну діяльність — він став лідером та організатором українського націоналістичного руху. 1934 року його засудили до страти в Польщі, а після нападу на Польщу Німеччини він ініціював розкол Організації українських націоналістів і сформував Революційний провід — керівний орган фракції ОУН (б) (бандерівського руху). У 1940 році його заарештували вже фашисти — за несанкціоновану спробу проголошення самостійної української держави. Після звільнення Бандера продовжив діяльність в ОУН і 1959 року був убитий агентом КДБ Богданом Сташинським.
Послухаємо класичне виконання пісні, котра широкому загалу стала відома лише 2021 року, після флешмобу, котрий запустили львівські школяри.
Росія у межах поступок для досягнення миру в Україні готова припинити війну та "відмовитися від повного захоплення української території". Про це заявив президент США Дональд Трамп під час спілкування з журналістами в четвер, 24 квітня, передають Патр...
НАТО є гарною концепцією в інтересах США, але кожен партнер у цьому альянсі має нести "свою ношу". Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо в інтерв'ю The Free Press, опублікованому 23 квітня. За його словами, практично кожен американський през...