1200 фактів агресії та 90 кг паперів, або Чим Україна тисне на Росію в міжнародних судах

Чотири роки тому, 30 квітня 2015-го, Генеральна прокуратура передала Кабінету міністрів матеріали про злочини Російської Федерації. Звідти справу передали до Міжнародного кримінального суду у Гаазі, повідомляють Патріоти України.

Серед іншого, у міжнародний трибунал передали докази про причетність до вчинення злочинів вищих посадових осіб Російської Федерації та керівників терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР". Загалом у суді більше 1200 фактів збройної агресії проти України.

"Ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною та Російською Федерацією", - вказали 14 листопада 2016 року у попередньому звіті канцелярії прокурора Міжнародного кримінального суду у цій справі.

16 січня 2017 року Україна подала перший в історії своєї незалежності позов проти Росії до Міжнародного Суду Організації Об'єднаних Націй. Росію просять визнати порушницею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму від 9 грудня 1999 року та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації від 21 грудня 1965 року. Україна вимагає виплатити компенсації внаслідок збиття МН17, обстрілів житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, терактів у Харкові та інших містах.

Росію у позові називають фінансистом тероризму через псевдореспубліки "ДНР" та "ЛНР". Просять визнати країною, яка дискримінує кримських татар та українців в окупованому Криму.

"Сьогодні РФ отримає від нас своєрідний "подарунок" в МС ООН. Він важить близько 90 кг, складається з 17 500 сторінок тексту і міститься в 29 томах. Подаємо наш меморандум по фінансуванню тероризму і расовій дискримінації", - заявив у червні минулого року міністр закордонних справ Павло Клімкін.

В Європейському суді з прав людини розглядаються 5 міждержавних справ України проти Росії. За порушення прав людини в Криму (лютий — вересень 2014 року), за порушення прав людини на Донбасі (лютий — вересень 2014 року), за порушення прав людини в Криму (осінь 2014 – літо 2015 року), за порушення прав людини на Донбасі (осінь 2014 – літо 2015 року) та викрадення дітей-сиріт та дітей з інвалідністю.

Джерело: Gazeta.ua

У окупантів проблеми: Російська перевага у війні проти України зменшується, - FT

субота, 27 квітень 2024, 4:15

Завдяки американській допомозі Україна може виявити недоліки, притаманні армії РФ, яка намагається знищити Україну за допомогою неякісних боєприпасів і великої, але погано навченої армії. Про це пише Financial Times, передають Патріоти України. «Допом...

"Ворог не припиняє спроб": У ДПСУ повідомили, де фіксують найбільше російських ДРГ

субота, 27 квітень 2024, 3:25

Наразі найбільша кількість спроб прориву російських диверсійно-розвідувальних груп фіксують у Сумській області. Днями прикордонники знову зафіксували таку спробу. Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в ефірі телеканалу "Еспресо",...