2 серпня: День Повітряних сил Збройних сил України

У 2004 році в результаті об'єднання Військ протиповітряної оборони та Військово-повітряних сил було утворено сучасні Повітряні сили України,нагадують Патріоти України.

У неділю, 2 серпня, святкується День Повітряних сил Збройних сил України. Свято було встановлено 2007 року указом президента Віктора Ющенка "...ураховуючи значення Повітряних Сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави".

Історія свята

Разом з встановленням Дня Повітряних сил Збройних сил України в 2007 році було скасовано День Військ Протиповітряної оборони. Так, 2004 року в результаті об'єднання Військ протиповітряної оборони та Військово-повітряних сил були утворені сучасні Повітряні сили України.

Історія світової авіації тісно пов'язана з Україною. Тут творили конструктор одного з перших літаків Олександр Можайський, засновник теорії ракетобудування Микола Кибальчич, творець бойових ракет Олександр Засядько.

Історія світової авіації тісно пов'язана з Україною Фото: Міноборони

Ігор Сікорський і Дмитро Григорович відомі всьому світу завдяки побудованим літальним апаратам. Льотчик Євграф Крутень заклав основи тактики винищувальної авіації, а в Одесі Артур Анатра створив один з перших в Російській імперії авіаційних заводів.

Після розпаду СРСР незалежна Україна успадкувала одне з найбільш потужних в Європі сучасних авіаційних угруповань, на базі якого 17 березня 1992 року було створено Повітряні сили України.

Склад Повітряних сил Збройних сил України

До складу Повітряних сил України входять:

  • бомбардувальна авіація,
  • винищувальна авіація,
  • штурмова авіація,
  • розвідувальна авіація,
  • транспортна авіація,
  • зенітні війська,
  • ракетні війська,
  • радіотехнічні війська.
Прапор Повітряних сил України

Також ВПС включають військові частини і підрозділи спеціальних військ – розвідувальних, інженерних, радіаційних та інші. Загальна чисельність особового складу – близько 50 тисяч чоловік.

Фахівців для Повітряних сил України готують в Харківському університеті Повітряних сил імені Івана Кожедуба.

Озброєння Повітряних сил України

На озброєнні Повітряних Сил – літаки МіГ-29, Су-27, Су-25, Су-24, Су-24МР, Л-39, Іл-76, Ан-26, Ан-24, Ан-30, Ан-70, Ту-134, вертольоти Мі-8, Мі-9, зенітні ракетні комплекси С-300 і "Бук" різних модифікацій.

Традиції святкування Дня Повітряних Сил ЗСУ

У День Повітряних Сил ЗСУ особовий склад цього виду Збройних сил традиційно отримує привітання від вищих посадових осіб держави, а також нагороджується відзнаками, грамотами та подяками. До свята приурочено урочисті заходи, покладання квітів, концерти тощо.

У Путіна рапортують про прискорений запуск у серію "не имеющих аналогов в мире" ударних безпілотників

субота, 17 квітень 2021, 11:29

У техномісті Дубна (Московська область) почали будівництво заводу вартістю 4 мільярди рублів, де мають намір випускати ударні безпілотні літальні апарати на замовлення Міноборони РФ. Будівництвом займеться підприємство "Кронштадт", запуск виробництва д...

Мобілізувати націю для опору: "Скажена собака знову біля наших воріт. Будемо захищатися", - Аваков

субота, 17 квітень 2021, 11:05

Якщо більшість українців твердо стоятимуть за те, щоб дати відсіч російській агресії, Путіну не вистачить батальйонів ні щоб завоювати нашу країну, ні щоб безкінечно довго втримати захоплене. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що на сьогодні...