Слідство встановило, що саме ці високорангові офіцери на початку повномасштабного вторгнення віддавали наказ стріляти по ядерній підкритичній установці "Джерело нейтронів", розташованої на території Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" НАН України у П'ятихатках, передають Патріоти України.
По цьому ядерному об'єкту було завдано 74 удари різними видами зброї, авіабомбами, осколково-фугасними снарядами ствольної артилерії, осколково-фугасними та касетними снарядами реактивних систем залпового вогню "Град", "Ураган", "Смерч" та "Піон". Ці атаки не були випадковими. За висновками розслідування, політичне та військове керівництво держави-агресора добре знало про існування та розташування цієї ядерної установки.
"Наскільки нам відомо, це буде перший у світі випадок кримінального переслідування за злочин екоциду, вчинений під час війни. За наявною інформацією, підозрюваний командир також був причетний до злочинів у Сирії. Тоді він не поніс відповідальності, і тепер воює проти України", — заявив Генеральний прокурор Андрій Костін.
Підозри оголошені:
Вони віддали наказ підпорядкованим їм підрозділам, які зайняли позиції у населених пунктах, полях та лісосмугах, розташованих біля Харкова, у Бєлгородської області, на аеродромах Курськ та Вороніж, обстрілювати та бомбардувати ХФТІ.
Члени харківської команди Інформаційного центру "Майдан Монітоторинг" брали участь в аналітичній роботі зі збору, фіксації та моніторингу фактів обстрілів.
"Обстріли ядерної підкритичної установки "Джерело нейтронів" та інших об’єктів ХФТІ могли спричинити екологічну катастрофу та завдати серйозну шкоду навколишньому середовищу, вплинути на здоров’я людей, флору, фауну, надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси", — вважає аналітик "Майдан Моніторинг" Сергій Петров.
Згідно з висновком комплексної судової інженерно-екологічної та економічної експертиз, навколишньому природному середовищу заподіяно шкоди на суму майже 15 млрд грн. Вартість та обсяги відновлювальних робіт будівель та споруд Інституту, які знищено та пошкоджено, складають понад 30 млн гривень. І це не остаточні цифри. Ворожими обстрілами знищено ексклюзивне багатомільйонне обладнання, аналогів якого у світі немає.
Слідство за цим кримінальним провадженням триватиме і надалі з метою відшукання додаткових доказів щодо дій генералів Журавльова, Єршова, Маковецького та полковників Геращенка і Пілюкова та подальшого скерування матеріалів до суду. Наразі вирішується питання щодо оголошення всіх підозрюваних у розшук.
Голова фракції "Альтернативи для Німеччини" у земельному парламенті Баварії Катрін Ебнер-Штайнер заявила, що українських біженців потрібно негайно вислати з країни. За її словами, громадяни України повинні повернутися додому "вже зараз". Про це пише Sü...
Служба безпеки затримала у Києві високопосадовця, який причетний до фінансування війни РФ проти України. За матеріалами справи, ним виявився директор департаменту супроводження інформаційних систем одного з найбільших банків України. Про це повідомляє ...