Полк Святослава Хороброго пройшов оцінювання НАТО першого рівня, повідомляють Патріоти України з посиланням на Мілітарний.
Командування Сил спеціальних операцій ЗС України повідомляє, що 3-й Полк Святослава Хороброго наразі успішно пройшов оцінювання першого рівня NEL-1 (Nato Evaluation). Це перший етап на шляху до залучення підрозділу до сил швидкого реагування НАТО NRF (Nato Response Forces).
На всіх етапах навчань спецпризначинців оцінювали представники Польщі та країн-партнерів, які входять до NATO Special Operations Headquarters NSHQ.
Оцінюваний підрозділ визнали взаємосумісними з підрозділами альянсу, що дозволило присвоїти національну оцінку першого рівня NATO (NEL-1).
Вже незабаром другий підрозділ Сил спеціальних операцій буде проходити фінішну оцінку NEL-2, яка дасть змогу військовослужбовцям підрозділу підтримувати мир та безпеку не тільки в нашій країні, а й у світі, стоячи пліч-о-пліч з військовослужбовцями альянсу.
Взимку, цього року, ми повідомляли, що підрозділ ССО України вступить до Сил реагування НАТО та те, що він готується до проходження оцінювання першого рівня NEL-1. Це – складова перевірки та зворотнього зв’язку концепції оперативних можливостей Альянсу.
За правилами НАТО, кандидатів у Сили реагування оцінюють саме під час міжнародних заходів підготовки. Задля цього влітку в Україні відбудуться багатонаціональні навчання Silver Saber – 21.
Участь у них окрім українських підрозділів мали взяти і польські партнери. Також очікувалося, що участь у навчаннях візьму і представники США.
Silver Saber – 21 є першим із двох етапів оцінювання підрозділу ССО України представниками НАТО. За умови вдалого складання іспитів міжнародним партнерам, іще одна частина українських SOF стане до бойового чергування у складі Сил реагування НАТО у 2022 році.
Повітряні сили ЗСУ 12 липня оприлюднили у Facebook відео роботи зенітного артилерійського комплексу Skynex компанії Rheinmetall по російських БПЛА, передають Патріоти України. Військові наголосили, що час і місце залишать у таємниці, але зазначили, що ...
Росія та Білорусь планують створити спільний штучний інтелект «на основі традиційних цінностей», який, за оцінкою Центру протидії дезінформації, може стати інструментом посиленого контролю над громадянами. Детальніше про це пише ЦПД у Telegram, передаю...