Амбітний експеримент: В Україні на полі бою випробовують нові американські технології, - The New York Times

Війна в Україні, на думку багатьох американських посадовців, стала "випробувальним полігоном" для низки військових технологій, які швидко розвиваються. Про це йдеться у статті The New York Times, яку опублікували 23 квітня, передають Патріоти України.

У статті йдеться, що шість років тому велика компанія з Кремнієвої долини підписала контракт на $9 млн, щоб залучити навички найбільш передових розробників для створення інструменту штучного інтелекту, який допоможе військовим виявляти потенційні цілі на полі бою, використовуючи записи з безпілотників.

Унаслідок обговорень компанія відмовилася від участі у проєкті, а Project Maven перейшов до інших підрядників. Тепер він перетворився на амбітний експеримент, який випробовують на передовій в Україні, він є ключовим компонентом зусиль американських військових щодо передання своєчасної інформації українським силам оборони, пише видання.

Поки результати неоднозначні, йдеться в статті. У генералів і командирів з'явився новий спосіб звести дані про пересування й комунікації російських сил в одну велику, зручну для користувача картину, використовуючи алгоритми для прогнозування пересування військ і ймовірних атак. Але американський досвід в Україні продемонстрував, як важко передати дані XXI століття в окопи XIX століття, пише The New York Times.

Видання нагадує про невдачу з безпілотниками американського виробництва, які передали Україні минулого року, і виявилося, що вони погано себе проявили. Посадовці Пентагону зробили висновок, що американська система військових супутників має бути побудована й налаштована зовсім по-іншому, з конфігураціями, які більше схожі на угруповання малих супутників Starlink підприємця Ілона Маска.

Війна в Україні стала для Пентагону не лише випробувальним полігоном із впровадження передових технологій, а й нагадуванням, що технології не здатні переламати перебіг війни, йдеться у статті. Здатність України відбити напад, імовірно, більшою мірою залежить від відновлення постачання основної зброї і боєприпасів, особливо артилерійських снарядів, пише видання.

Перші два роки війни також продемонстрували, що Росія набагато швидше, ніж очікували, пристосовується до технологій, які забезпечили Україні початкову перевагу, додає The New York Times.

Ситуація напружена: Росіяни намагаються навести понтони через Оскіл для штурму Куп’янська, - військові

п’ятниця, 18 липень 2025, 8:59

Російські окупаційні війська намагаються навести понтонні переправи для бронетехніки через річку Оскіл, створюючи умови для оточення або штурму міста Куп’янськ на Харківщині. Про це у телеефірі повідомив речник ОТУ "Харків" Павло Шамшин, передають Патр...

Зовсім не Меланія: У зміні ставлення Трампа до Росії ключову роль відіграли двоє людей, -The Telegraph

п’ятниця, 18 липень 2025, 8:41

За лаштунками політики адміністрації США республіканці вже кілька місяців намагаються схилити президента Дональда Трампа до більш жорсткої позиції щодо Росії. Центральною фігурою в цих зусиллях є спецпредставник з питань України та РФ Кіт Келлог.Також ...