Амбітний план: Україна планує створити Космічні сили - для цього потрібно 10-15 осіб і пів мільярда доларів

Україна готується до створення нового виду Збройних Сил – Космічних Сил. Відповідний законопроєкт профільний комітет уже рекомендував включити до порядку денного Верховної Ради. Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів голова підкомітету з державної безпеки, оборони та оборонних інновацій Федір Веніславський, передають Патріоти України.

Навіщо Україні Космічні Сили?

За словами Веніславського, потреба у власному космічному домені стала очевидною після застосування Росією ракетної системи "Орєшнік", яка рухається за частково орбітальною траєкторією на висоті понад 100 кілометрів. Існуючі засоби ППО перекривають висоти лише до 30-40 кілометрів.

Окрім того, Україна залежить від іноземних розвідувальних супутників та Starlink, що вже створювало проблеми на полі бою.

Скільки людей і грошей потрібно для старту?

Веніславський зазначив, що на початковому етапі командування може складатися з 10-15 осіб, які займатимуться нарощенням спроможностей – за аналогією з Космічними силами Великої Британії, які починали з п'яти офіцерів. Для формування базового сузір'я потрібно 8-10 супутників вартістю від 20 до 50 мільйонів доларів кожен. Україна розраховує на кооперацію з ЄС та США.

Перші практичні результати, за словами нардепа, можна очікувати не раніше ніж через рік після ухвалення закону. Повноцінні Космічні Сили з власним сузір'ям супутників і незалежним зв'язком можна створити за 3-5 років.

За словами Веніславського, представники різних фракцій, зокрема опозиційних, готові підтримати законопроєкт. Ініціативу також підтримують міністр оборони та головнокомандувач ЗСУ.

Щось готується? Росія облаштовує бази для понад 100 тис. військових біля кордонів Європи

четвер, 11 червень 2026, 12:40

Спільне розслідування медіа країн Північної Європи та Балтії виявило, що Росія активно розбудовує військову інфраструктуру поблизу кордонів із країнами НАТО, що потенційно дозволить розмістити там понад 100 тисяч військовослужбовців, передають Патріоти...

Тривожний сигнал для Москви: Набір контрактників упав до мінімуму за три роки

четвер, 11 червень 2026, 10:59

Кампанія Росії з вербування військовослужбовців за контрактом демонструє ознаки серйозного напруження на тлі великих втрат у війні проти України та постійного зростання витрат на залучення нових бійців. Про це йдеться у новому звіті американського анал...