Ситуацію на східному фронті в Україні важко, але можливо стабілізувати. Зокрема, з огляду на те, що після семи місяців наступу сили російської армії починають виснажуватися, особливо з урахуванням нових постачань озброєння для ЗСУ.
Таку думку військовий оглядач, ексречник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов висловив у ефірі телеканалу "FREEДОМ".
Селезньов зауважив, що ключовий фактор, який зумовлює нинішню ситуацію на полі бою – ресурс.
"Україна багато часу витратила на очікування, коли комплект сил і засобів від американських партнерів прийде безпосередньо в бойові порядки, тому стабілізувати ситуацію вкрай складно", – пояснив експерт.
Він зазначив, що російським війська вкрай важливо захопити території Донецької області. Попри величезні втрати, окупанти продовжують наступ на східному фасі фронту, на півдні Донеччини, ближче до ділянки зіткнення в районі Часового Яру.
"Динаміка непроста, тому ми маємо чітко розуміти, що тут і зараз зумовлюється весь процес літньої наступальної кампанії ворожої армії", – сказав оглядач.
Селезньов звернув увагу, що російські війська продовжують свої наступальні дії вже понад сім місяців поспіль. Хоча зазвичай операція такого рівня триває не більше трьох-максимум п’яти місяців.
"Тут уже сім місяців поспіль, при чому російська армія зазнала досить серйозних втрат. І загалом, думаю, що діє на межі своїх можливостей", – оцінив ексречник Генштабу ЗСУ.
"До чого я веду мову? Нам необхідно протриматися найближчі кілька тижнів, щоб ворожий наступальний потенціал був повністю виснажений. А далі вже український Генеральний штаб ухвалюватиме рішення, яким чином діяти, де і в який період часу", – розповів експерт.
Після того, як стався витік деталей нового проєкту угоди про корисні копалини, президент України Володимир Зеленський наказав Службі безпеки провести розслідування. Під час нього працівників низки міністерств перевірили на детекторі брехні. Про це пише...
Німеччина, шокована непередбачуваною політикою Трампа, переглядає свою довіру до США як до надійного партнера. Країна володіє другим за величиною золотим запасом у світі, 37% якого (понад 1200 тонн) зберігається в Нью-Йорку. Ці запаси гарантують, що в ...