З жовтня Росія неодноразово атакувала енергомережу України передусім крилатими ракетами.
Імовірно, це перша спроба РФ реалізувати концепцію стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей (SODCIT). Це ключовий компонент ухваленої нещодавно воєнної доктрини Росії. Про це повідомляє міноборони Великої Британії.
За даними британської розвідки, доктриною передбачено використання ракет великої дальності для ударів по критичній інфраструктурі ворожої держави, а не по її військових силах.
"Це має деморалізувати населення та змусити лідерів держави капітулювати. Удари Росії продовжують спричиняти дефіцит електроенергії, що призводить до невибіркових і масових гуманітарних страждань у всій Україні", ‒ ідеться в повідомленні.
Однак ефективність цієї стратегії, імовірно, притупилася, оскільки Росія вже витратила велику частину своїх придатних ракет проти тактичних цілей.
"Крім того, з огляду на те, що Україна успішно мобілізувалася протягом дев'яти місяців, матеріальний і психологічний ефект від SODCIT є меншим, ніж якби він був розгорнутий на початковому етапі війни", ‒ зазначають у британській розвідці.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...