
З жовтня Росія неодноразово атакувала енергомережу України передусім крилатими ракетами.
Імовірно, це перша спроба РФ реалізувати концепцію стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей (SODCIT). Це ключовий компонент ухваленої нещодавно воєнної доктрини Росії. Про це повідомляє міноборони Великої Британії.
За даними британської розвідки, доктриною передбачено використання ракет великої дальності для ударів по критичній інфраструктурі ворожої держави, а не по її військових силах.
"Це має деморалізувати населення та змусити лідерів держави капітулювати. Удари Росії продовжують спричиняти дефіцит електроенергії, що призводить до невибіркових і масових гуманітарних страждань у всій Україні", ‒ ідеться в повідомленні.
Однак ефективність цієї стратегії, імовірно, притупилася, оскільки Росія вже витратила велику частину своїх придатних ракет проти тактичних цілей.
"Крім того, з огляду на те, що Україна успішно мобілізувалася протягом дев'яти місяців, матеріальний і психологічний ефект від SODCIT є меншим, ніж якби він був розгорнутий на початковому етапі війни", ‒ зазначають у британській розвідці.
Розвідувальна спільнота Великої Британії в своєму огляді проаналізувала серію українських ударів по окупованому Росією Криму та констатувала розширення можливостей України щодо нанесення ударів по Кримському мосту, передають Патріоти України. Зокрема, ...
Доля окупованого Криму залежить і від політичних рішень президента Росії Володимира Путіна, і від неспроможності ворога налагодити логістику на півострові, критично важливої для наступу загарбників. Таку думку висловив український журналіст, публіцист ...