
З жовтня Росія неодноразово атакувала енергомережу України передусім крилатими ракетами.
Імовірно, це перша спроба РФ реалізувати концепцію стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей (SODCIT). Це ключовий компонент ухваленої нещодавно воєнної доктрини Росії. Про це повідомляє міноборони Великої Британії.
За даними британської розвідки, доктриною передбачено використання ракет великої дальності для ударів по критичній інфраструктурі ворожої держави, а не по її військових силах.
"Це має деморалізувати населення та змусити лідерів держави капітулювати. Удари Росії продовжують спричиняти дефіцит електроенергії, що призводить до невибіркових і масових гуманітарних страждань у всій Україні", ‒ ідеться в повідомленні.
Однак ефективність цієї стратегії, імовірно, притупилася, оскільки Росія вже витратила велику частину своїх придатних ракет проти тактичних цілей.
"Крім того, з огляду на те, що Україна успішно мобілізувалася протягом дев'яти місяців, матеріальний і психологічний ефект від SODCIT є меншим, ніж якби він був розгорнутий на початковому етапі війни", ‒ зазначають у британській розвідці.
ова тактика застосування безпілотників середньої та великої дальності дозволила Україні перехопити оперативну ініціативу на полі бою. Масовані удари по військових об’єктах у глибокому тилу РФ ставлять під сумнів заяви Володимира Путіна про непереможніс...
У ніч на 26 червня Москва знов зазнала повітряної атаки, про знищення десятків "невідомих дронів" заявляє мер Москви Сергій Собянін у Telegram, передають Патріоти України. . Атака на російську столицю почалася приблизно о 02:30 ночі. Вже тоді російсь...