Служба безпеки України випробувала перший іменний дрон Sea Baby під назвою "Авдіївка", на який задонатили українці під час масштабного збору коштів. Спецслужба також показала відео. Про це СБУ повідомила у середу, 6 березня.
Як додали у відомстві, цей дрон — перший, який було виготовлено завдяки збору коштів, який організували фандрейзингова платформа UNITED24, monobank та Олег Гороховський, волонтери Сергій Стерненко та Ігор Лаченков. За дві доби українці, бізнес та міжнародні донори зібрали майже 300 мільйонів гривень на 35 морських дронів СБУ Sea Baby.
У СБУ додали, що перший вироблений у 2024 році дрон з цієї партії відрізняється від попередніх, зокрема і зовнішнім виглядом. Розробники також адаптуватимуть під дрон новітнє бортове озброєння.
"Майбутнє саме за технологічними підходами у війні. СБУ сьогодні намагається бути першою в цьому напрямку, і це реально вдається. У лавах служби ми виростили унікальних фахівців з морських дронів, аби й далі вдосконалювати й масштабувати роботу з очищення Чорного моря від ворога. Наша задача — знищувати окупантів і наближати перемогу", — сказав глава СБУ Василь Малюк.
Морський дрон Авдіївка пройде повний цикл морських випробувань. Бригадний генерал СБУ Хантер розповів, що новий "SeaBaby 2024" "здатен доставити майже тонну вибухівки на понад тисячу кілометрів".
мСБУ задумала цей дрон як універсальну платформу, на якій буде розміщуватися різне озброєння", — сказав він.
За останні два роки ці дрони вражали російські судна, а також незаконно збудований російськими окупантами Кримський міст.
Sea Baby несе 850 кг вибухівки, рухається до 90 км/год на відстань 1000 кілометрів.
Секретар РНБО Олексій Данілов розповідав, що Україна невдовзі матиме підводні дрони власного виробництва.
Вночі 14 лютого ГУР і ЗСУ за допомогою українських морських дронів знищили російський великий десантний корабель Цезар Куніков.
5 березня морські дрони Magura V5 знищили патрульний корабель Чорноморського флоту РФ Сергій Котов. За даними ГУР, вартість потопленого корабля становить близько 65 млн доларів. Наразі відомо про сімох загиблих та шістьох поранених членів екіпажу.
Різниця між міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) та балістичними ракетами середньої дальності (БРСД) у випадку РС-26 "Рубеж", також ймовірно відомої як "Орешник", полягає в класифікації, визначеній Договором про ліквідацію ракет середньої і ...
Обстріл Дніпра балістичною ракетою "Орєшнік" та заяви російського диктатора Володимира Путіна, не свідчать про істотні зміни в ударних можливостях Росії або ризик застосування нею ядерної зброї, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інститу...