Авіація ЗСУ зможе ефективніше вражати наземні сили ворога: Українські розробники у деталях продемонстрували надзвукову ракету "Блискавка" (відео)

Ракета "повітря-поверхня" "Блискавка"

КБ "Південне" у деталях показало ракету "повітря-поверхня" "Блискавка", аванпроект якої був захищений у жовтні 2020 року. Ця ракета має дальність польоту у 110 км та призначена для знищення наземних або надводних цілей, зазначають Патріоти України. Її планують використати для озброєння фронтових бомбардувальників Су-24М. А за умови встановлення додаткового підвісного контейнера і на інших типах літаків, в першу чергу - Су-27.

Ракета
Рендер "Блискавки" КБ "Південне" показало у своєму відеозвіті з підсумками 2020 року (на 5:43):

На ньому добре видно модульну конструкцію самої ракети, яка складається з декількох відсіків. Двигуна, бортової апаратури, бойової частини та системи наведення.

У ракеті використаний, судячи з усього, прямоточний повітряно-реактивний двигун, який дозволяє розігнати "Блискавку" до надзвукової швидкості. За різними оцінками вона може становити від 2000 до 2500 км/год.

Двигун ракети "Блискавка"
Одразу за двигуном знаходиться відсік бортової апаратури, де розміщуються системи керування та навігації - інерційної та супутникової. Таке поєднання дозволяє використовувати GPS виключно, як додаткову систему, інформація з якої лише "підстраховує" інерційну. Додамо, що аналогічне поєднання використовує і крилата ракета Р-360 "Нептун".
Апаратура навігації та керування польотом
Далі розміщена бойова частина, та, скоріш за все, радіовисотомір, який також необхідний ракеті для контролю льотних параметрів, особливо на кінцевій ділянці польоту.
Бойова частина
На рендері "Блискавка" продемонстрована з активною головкою самонаведення на базі активної фазованої решітки. Це дозволяє їй знищувати радіоконтрастні цілі.
ГСН ракети "Блискавка"
Водночас відомо, про можливість її оснащення пасивними головками самонаведення, для ураження РЛС противника. А також головкою самонаведення з комплексацією оптичного та радіолокаційного каналу, яку планують використати в ОТРК "Сапсан" для знищення наземних цілей.

Під питанням залишається шість елементів, які встановлюються у верхню частину ракети. На рендері вони мають якісну деталізацію, але ідентифікувати їх призначення поки не вдалось.


Після довгої паузи Росія вивела ракетоносії в Чорне море

п’ятниця, 26 квітень 2024, 23:29

Російські війська вивели на бойове чергування у Чорне море два підводні ракетоносії із вісьмома ракетами Калібр. Про це повідомила пресслужба Сил оборони півдня в п'ятницю, 26 квітня. "Після доволі довгої паузи ворог вивів на бойове чергування в Чорне ...

План зробити це "якнайшвидше": Бельгія обіцяє прискорити передачу Україні своїх F-16

п’ятниця, 26 квітень 2024, 23:24

Раніше повідомлялося, що Бельгія передасть Україні F-16 до 2025 року. Влада Бельгії вирішила передати Україні винищувачі F-16 вже у 2024 році, хоча точні терміни поки що невідомі. Про це на спільній прес-конференції заявили прем'єр Бельгії Александер Д...