Авторитетне американське видання пояснив причину чому НАТО так наполегливо блокує продаж Росією С-400 державам Альянсу

Суто з військової точки зору російська зенітно-ракетна система великого і середнього радіусу діїхоч і підноситься Москвою, як зброя нового покоління, однак значно поступається як аналогам так і засобам протидії ряду держав Заходу. Але є і інші чинники.

Крім власне військової цінності, комплекси С-400 забезпечують ряд стратегічних переваг Росії, які необхідно враховувати країнам НАТО. Про це пише американське видання National Interest, зазначають Патріоти України.

Автор матеріалу назвав чотири значущих стратегічних фактора, що створюються С-400. Перший - дохід від продажу комплексів, зацікавленість в яких висловили, крім Китаю і Туреччини, котрі вже уклали контракт з РФ, Індія, Саудівська Аравія і Катар. «Російська економіка постраждала від невмілого керівництва Путіна в поєднанні з санкціями, запровадженими в зв'язку з вторгненням в Крим, війною проти України та фальсифікацією виборів в США. Також збиток завдало значне зниження цін на нафту. Продаж високотехнологічного озброєння сприяє зростанню незалежності російської економіки від експорту природних ресурсів», - вказує автор.
Другий фактор - статусний. Експорт С-400 підтверджує, що Росія як і раніше здатна розробляти високотехнологічну зброю і є «силою, з якою доводиться рахуватися».
Третя перевага - зміцнення контактів Росії з потенційними союзниками, яким поставляється ЗРК. Так, продаж С-400 Китаю сприяє зміцненню стратегічного партнерства двох країн.
Нарешті, С-400 може використовуватися як компонент «російської гібридної війни». Поставки цих систем Туреччині викликали розбіжності Анкари і Вашингтона і розкол усередині НАТО. Це підштовхує Туреччину до співпраці з Москвою.

"Кєдр", а не "Орешник": Українські розвідники розповіли подробиці про нову балістику Путіна

п’ятниця, 22 листопад 2024, 14:02

Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...

Велика небезпека для України: Скільки "Шахедів" Росія виробляє на місяць

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:15

Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...