Бачать вже не вперше: США зафіксували над своєю територією шпигунську повітряну кулю

Пентагон повідомив, що над територією Сполучених Штатів зафіксували пересування повітряної кулі з обладнанням для стеження - "запущеної, найбільш імовірно, КНР". Про це у Пентагоні повідомили ввечері 2 лютого, передають Патріоти України.

"Влада США зафіксувала та відстежує спостережну повітряну кулю на великій висоті, яка зараз рухається над територією Сполучених Штатів. Відповідні органи влади, включно з NORAD, продовжують пильно стежити за нею", - заявив речник Пентагону Пет Райдер, додавши, що негайно було вжито заходів для недопущення збору таємної інформації - не уточнюючи, яких саме.

Він зазначив, що куля рухається на набагато вищій висоті, ніж повітряні коридори для транспортної і цивільної авіації, тож не становить загрози для літаків.

За його словами, США вже не вперше фіксують такий об’єкт - подібні пристрої помічали ще за президентства Дональда Трампа. Втім, цього разу повітряна куля залишається над територією країни довше.

У Пентагоні також зазначили, що розвідка значною мірою впевнена у тому, що пристрій запустив Китай, і американська сторона негайно сконтактувала з Пекіном через різні канали. "Ми донесли, наскільки серйозно ставимося до цього питання, і дали зрозуміти, що зробимо усе необхідне для захисту нашого народу і країни", - зазначив посадовець, який також коментував на брифінгу разом із Райдером.

Силові відомства зійшлися на думці, що кулю краще не чіпати і дати їй рухатися заданим курсом, не намагаючись збити її; президент Джо Байден після ознайомлення з ситуацією погодився з цим рішенням.

У Лукашенка паніка через постачання Україні снарядів зі збідненим ураном - пригрозив ядерною зброєю

середа, 22 березень 2023, 14:55

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко істерично відреагував на заяву про постачання Великою Британією до України бронебійних снарядів з оболонками зі збідненого урану і пригрозив, що Росія передасть Білорусі ядерні боєприпаси. Про ц...

"Маю честь сьогодні бути тут": Зеленський раптово з'явився під Бахмутом (відео)

середа, 22 березень 2023, 14:53

Президент України Володимир Зеленський відвідав найгарячішу ділянку фронту. . «Донеччина. Передові позиції українських військових на Бахмутському напрямку. Маю честь сьогодні бути тут і нагородити наших героїв. Потиснути руку і подякувати за захис...