Байден заявив про готовність захищати Японію ядерною зброєю: Натяк не лише Китаю і не лише про Країну висхідного сонця

США демонструє рішучість захисту своїх союзників і партнерів, про що напередодні заявляв Байден під час оголошення нового пакету антиросійських санкцій

Байден заявив про готовність захищати Японію за допомогою ядерної зброї

У Вашингтоні завершилися переговори лідерів США і Японії. США за підсумками підтвердили свою рішучість на тлі загроз КНДР і Китаю захищати Токіо в рамках діючого Договору про взаємне співробітництво і гарантії безпеки від 1960 року, використовуючи для цього всі наявні засоби, у тому числі й ядерну зброю, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Голос Америки".

Прем'єр Японії Есихидэ Суга став першим іноземним лідером, з яким Байден зустрівся особисто після вступу на посаду. Головною темою переговорів був Китай і посилений військовий тиск Китаю на Тайвань, посилення контролю над Гонконгом і придушення уйгурів.

Суга зазначив, що він і Байден погодилися з необхідністю проведення відвертих дискусій з Китаєм у контексті дій Пекіна в Індо-Тихоокеанському регіоні і підкреслив значення американо-японського альянсу.

Байден заявив, що США і Японія спільно інвестувати в таких сферах, як 5G, штучний інтелект, квантові комп'ютери, генна інженерія і забезпечення безперебійних поставок мікрочіпів: "Японія і Сполучені Штати орієнтовані на інновації і дивляться в майбутнє. Це означає, що ми повинні інвестувати і захищати технології, які підтримують і збільшують нашу конкурентоспроможність".

Суга також повідомив, що Джо Байден запропонував Японії допомогу у проведенні літньої Олімпіади.

У підсумковому спільному заяві, Байден і Суга заявили про необхідність зміцнювати альянс США і Японії; висловили заклопотаність діями Китаю, включаючи «ситуацію з правами людини в Гонконг і Синьцзян-Уйгурському автономному окрузі»; підтвердили прагнення до повної денуклеизации Північної Кореї і т. д.

У спільній заяві йдеться про "важливість миру і стабільності в Тайванській протоці". Це перша згадка Тайваню в спільних заявах лідерів США і Японії з 1969 року.

Нагадаємо, раніше уряд Японії заявив про готовність скинути воду з Фукусіми в океан. В Японії відзначають, що очищена вода не буде нести загрози людям та навколишньому середовищу.

У Кім Чен Ина є великий інтерес: Крамаров пояснив, що стоїть за перекиданням солдатів із КНДР у Росію

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:56

Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...

У бій ідуть лише камікадзе: Окупанти на одному з напрямків росіяни тестують нову людожерську тактику

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:25

На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...